Kilkaset maseczek i kilkadziesiąt kombinezonów dla wadowickiego szpitala!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Kilkaset maseczek i kilkadziesiąt kombinezonów dla wadowickiego szpitala!

400 sztuk maseczek oraz 30 sztuk kombinezonów ochronnych przekazała Gmina Wadowice dla ZZOZ w Wadowicach na walkę z koronawirusem. W czwartek (2.04) wartościowy sprzęt z rąk kierownika Wydziału Zarządzania Krysysowego, Beaty Mamcarczyk odebrał Maciej Kobielus – kierownik wadowickiego pogotowia.

 – Pomagamy tym, którzy pomagają. Środki ochrony osobistej w postaci maseczek i kombinezonów są niezbędne dla personelu medycznego, realizującego usługi zdrowotne w czasie epidemii. Te osoby są bowiem najbardziej narażone na kontakt z potencjalnym zarażonym na terenie Gminy Wadowice – mówi Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic.

Dla dyrektor szpitala Barbary Bulanowskiej ta pomoc jest ważna pod wieloma aspektami.

– Jesteśmy ogromnie wdzięczni panu burmistrzowi Bartoszowi Kalińskiemu. To wsparcie ma nie tylko wymiar rzeczowy, ale również daje nam poczucie wspólnoty, że nie jesteśmy sami w tej walce z pandemią czy zagrożeniem jakie niesie koronawirus. Każde wsparcie, które w ostatnim czasie dostajemy czy to od lokalnych samorządów, czy też od firm jest dla nas ogromnie istotne i wszystkim za nie dziękujemy – wyznaje Barbara Bulanowska.

Na obecną chwilę (piątek, 3.04. – godzina 12:00) w Powiecie Wadowickim mamy pięć osób z koronawirusem, z czego po dwie pochodzą z gmin Brzeźnica i Kalwaria Zebrzydowska, a jedna z gminy Andrychów. W gminie Wadowice 118 osób zostało objętych kwarantanną, ale nie ma przypadku zakażenia.

Wprowadzono: 3 kwietnia 2020