Kino pod Gwiazdami przyciągnęło tłumy!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Kino pod Gwiazdami przyciągnęło tłumy!

Wielki sukces projektu Rady Kobiet – Kina plenerowego!

KINO POD GWIAZDAMI - plakat

W trzech sołectwach naszej gminy ze wsparciem Urzędu Miejskiego w Wadowicach oraz Wadowickiego Centrum Kultury odbyły się wyjątkowe pokazy filmowe w ramach projektu Kino pod Gwiazdami, zorganizowanego z inicjatywy Wadowickiej Rady Kobiet. Połączyło ono szczególny klimat kina plenerowego z ważnym przekazem społecznym.

Inicjatywa narodziła się już podczas pierwszego spotkania Rady Kobiet. Jej członkinie wspólnie zdecydowały, że postawią w tym projekcie na kino kobiece oraz aktywizację naszych małych miejscowości. Postanowiły w ten sposób nie tylko promować kulturę i kobiecą tematykę, ale także po prostu „zbliżyć do siebie ludzi”. – Można by pomyśleć, że w dobie Showmaxa, Netflixa czy HBO taka inicjatywa nie będzie cieszyć się popularnością, a w rzeczywistości jest przeciwnie – ludzie mają potrzebę pobyć ze sobą. Łakną swojego towarzystwa – mówi przewodnicząca Rady, Katarzyna Kasperek.

Przekonaliśmy się o tym na własne oczy,  wszystkie seanse Kina pod Gwiazdami spotkały się z gorącym przyjęciem. – Na pokazy przyszło mnóstwo osób, co przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Cieszę się, że nasz projekt spotkał się z tak pozytywnym odzewem – mówi mieszkająca w Wysokiej członkini Rady Kobiet, Iga Włodarczyk. Leżaki dostarczone przez Centrum Kultury były zajęte co do jednego. Widzowie z chęcią przynosili również własne koce oraz organizowali dodatkowe ławki.

Pokazywane filmy miały wspólny mianownik – bohaterkami wszystkich były silne, niezależne kobiety i dziewczyny, które z odwagą radziły sobie z przeciwnościami losu. Podczas pierwszego Kina pod Gwiazdami w Stanisławiu Górnym (4 sierpnia) zgromadzeni widzowie obejrzeli wzruszający komediodramat Już za Tobą Tęsknię, opowiadający o niesamowitej sile kobiecej przyjaźni. Tydzień później na Wysokiej zobaczyć można było Lady M, kostiumowy dramat, którego tematem było decydowanie kobiety o swoim losie. Za to 18 sierpnia mieszkańcy Choczni śmiali się do łez przy francuskiej komedii Za jakie grzechy dobry Boże, mówiącej o tym, że nie ważne jest wyznanie czy pochodzenie ale uniwersalne wartości stanowiące o naszym człowieczeństwie. Pokaz w Kleczy Dolnej się nie odbył z powodu niekorzystnych warunków pogodowych, zmory tegorocznego lata.

To jednak nie koniec Kina pod Gwiazdami. Członkinie Rady Kobiet chcą powtórzyć go w przyszłym roku. Planujemy odwiedzić więcej miejscowości. – zapowiada Katarzyna Kasperek. Ze strony uczestniczek projektu wyszedł też pomysł, by w ciągu roku wprowadzić cykl kina kobiecego do WCK. A w międzyczasie o korzyściach społecznych tego przedsięwzięcia opowiadała Zastępczyni Burmistrza, członkini Rady Kobiet Ewa Całus na Kongresie Kobiet w Poznaniu, w panelu „Miasto równych szans”.

Odwiedzajcie portal wadowice.pl, aby dowiedzieć się więcej o przyszłych projektach Rady Kobiet.

Wprowadzono: 11 września 2017

-