„Klecza 2023” – Strażacy gotowi do akcji!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / „Klecza 2023” – Strażacy gotowi do akcji!

W czwartek, 9 listopada, strażacy z całego powiatu wadowickiego zebrali się w Przedsiębiorstwie Pszczelarskim Tomasz Łysoń w Kleczy Dolnej. Możemy czuć się bezpiecznie!

6 - "Klecza 2023" - Strażacy gotowi do akcji!W ćwiczeniach powiatowych brało udział 150 strażaków z 29 zastępów. Scenariusz ćwiczeń przewidywał, że doszło do awarii w hali produkcyjnej, z czterema poszkodowanymi. Pożar rozprzestrzeniał się na halę magazynową. Ćwiczenia skoncentrowały się na prowadzeniu czynności ratowniczo-gaśniczych w obiektach produkcyjno-magazynowych. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności strażaków w gaszeniu pożarów w obiektach produkcyjno-magazynowych, w ewakuacji i udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Ćwiczono również dostarczanie wody na duże odległości.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach poinformowała, że w ćwiczeniach uczestniczyły siły i środki krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego z terenu powiatu wadowickiego oraz sąsiednich powiatów, a także inne podmioty wspomagające KSRG. Ponadto podczas ćwiczeń sprawdzono skuteczność współdziałania sił i środków Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z innymi podmiotami. Wadowickie służby udowodniły swoją gotowość i profesjonalizm podczas tych intensywnych ćwiczeń.

Wprowadzono: 9 listopada 2023