Klub Seniora świętował swoją pierwszą rocznicę!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / MOPS / Klub Seniora świętował swoją pierwszą rocznicę!

Seniorzy z wadowickiego Klubu Seniora obchodzili pierwszy rok działalności! Ten Klub to miejsce przyjazne dla Seniorów, w ciągu roku swojej działalności zawiązały się trwałe więzi między klubowiczami, dobrze czują się w swoim towarzystwie, chętnie podejmują się wspólnych działań, zgodnie twierdzą, że ich życie nabrało barw.

DSC 3080 - Klub Seniora świętował swoją pierwszą rocznicę!

Miło jest słyszeć, że klubowicze dobrze czują się w swoim towarzystwie i ich życie nabrało barw! Celem Klubu jest zapewnienie wsparcia poprzez aktywizację społeczną, działalność prozdrowotną, edukacyjną, kulturalną czy rekreacyjną. W wadowickim Klubie Seniora jest 15 członków z Gminy Wadowice, powyżej 60. roku życia.

Zajęcia dla Seniorów odbywają się niemal codziennie, od poniedziałku do piątku. Ich zajęcia są naprawdę bardzo ciekawe! W ubiegłym roku Seniorzy mieli zapewnione zajęcia z instruktorem aqua na basenie „Delfin” w Wadowicach. Ćwiczyli aerobik wodny raz w tygodniu, przez godzinę! Nie chodzili tylko na basen, odwiedzali również klub fitness i wspólnie mieli zajęcia z jogi. Zajęcia znacząco służą podniesieniu kondycji fizycznej oraz mają ogromny wpływ na podniesienie jakości życia naszych Seniorów.

Nie tylko sport jest główną formą ich zajęć! W siedzibie klubu prowadzona jest również terapia zajęciowa. Seniorzy spełniają się plastycznie, manualnie, grają w gry oraz zabawy towarzyskie. Organizatorzy planują liczne spotkania edukacyjne ze specjalistami różnych dziedzin życia, promując np. bezpieczeństwo w sieci. W ubiegłym roku klubowicze brali udział w zajęciach komputerowych w ramach programu „Cyfrowy Senior w trzech wymiarach”, który był organizowany przez Związek Centralny Dzieła Kolpinga.

Klubowicze aktywnie biorą udział w lokalnym życiu kulturalnym Wadowic, odwiedzają wystawy organizowane przez Wadowickie Centrum Kultury, Muzeum Miejskie czy Bibliotekę Publiczną. Brali udział w konkursie „Talenty 2022” w WCK, każdy klubowicz wykonał pracę plastyczną na wybrany temat w technice kolaż. W konkursie wielkanocnym na najpiękniejszą palmę wielkanocną, organizowanym przez Parafię św. Piotra Apostoła w Wadowicach, Klub Seniora w Wadowicach otrzymał wyróżnienie za wykonaną palmę. Poza tym Seniorzy z Klubu Seniora angażują się w działalność społeczną. Brali udział w akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę”, sadzili drzewa w Parku Miejskim oraz przekazali swoje prace na kiermasz dla Oliwiera.

Nasi seniorzy przez ten rok tak zżyli się ze sobą, że czują się tutaj jak w domu. Zgodnie twierdzą, że ich życie nabrało barw. I o to chodzi!– skomentował na Facebooku, Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. 

Wprowadzono: 2 marca 2023

-