Kobiety, brońcie się

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Kobiety, brońcie się

[AKTUALIZACJA 4.10.19] W związku z ogromnym zainteresowaniem Kursem Samoobrony dla kobiet, zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń.]

Kurs samoobrony to propozycja dla wszystkich pań z Gminy Wadowice, które chcą czuć się bezpiecznie. Bezpłatne zajęcia ruszą od 8 października. Panie dowiedzą się na nich m.in. jak się bronić, jak nie wpaść w panikę w sytuacji kryzysowej, jaką postawę przyjąć, a jakich błędów unikać.

Zajęcia dla pań będzie prowadził nieodpłatnie Rafał Czapla, który od 36 lat uprawia sztuki walki. Od 25 lat jest instruktorem Karate, szkoleniowcem systemu samoobrony MDS (Mastro Defence System) oraz prezesem Wadowickiego Klubu Sportowego SEIDO KARATE. Prowadzi ponadto treningi z Kobudo, Iaido i Kenjutsu.

– Pomysł na kurs samoobrony dla kobiet pojawił się, kiedy byłem jeszcze starostą. Jak się wtedy okazało, był to strzał w dziesiątkę. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Panie były bardzo zadowolone i przyznały, że takie kursy są potrzebne. Dlatego wspólnie z Panem Rafałem postanowiliśmy zorganizować cykl bezpłatnych szkoleń dla kobiet i w tym roku – mówi Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic.

Do współpracy zaproszeni zostali także m.in.: psycholog z Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz przedstawiciel wadowickiej policji. Pierwszy ze specjalistów opowie o tym, jak opanować strach w sytuacji zagrożenia i jaką przyjąć wtedy postawę, a funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji omówi m.in. prawne aspekty zastosowania środków obrony koniecznej.

Dzięki uprzejmości dyrekcji, zajęcia będą odbywać się w Szkole Podstawowej nr 4 w Wadowicach przy ul. Słowackiego, począwszy od 8 października br., przez cztery kolejne wtorki w godzinach od 17:00 do 19.00.

Zapisy dla pań w wieku 18+ lat przyjmowane są w Wydziale Promocji w Urzędzie Miejskim w Wadowicach, telefon 33 873 18 11 wew. 290, email: promocja@wadowice.pl w godzinach od 8:00 do 15:00.

Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń!

Wprowadzono: 1 października 2019