Kolejne czytanie bajek w gabinecie Burmistrza za nami!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Kolejne czytanie bajek w gabinecie Burmistrza za nami!

W Urzędzie Miejskim gościliśmy dziś wspaniałych gości – znanego i lubianego autora książek dla dzieci i młodzieży – Pana Grzegorza Kasdepke oraz jego wiernych czytelników, uczniów trzech klas ze Szkół Podstawowych nr 1 i nr 3 w Wadowicach.

Grzegorz Kasdepke w Wadowicach

Kontynuujemy dobry zwyczaj czytania bajek w gabinecie Burmistrza. Wadowicki magistrat to miejsce przyjazne maluchom, co potwierdził certyfikat miejsca przyjaznego maluchom uzyskany w ubiegłym roku. Na co dzień zapraszamy do kącika dla dzieci, a po raz kolejny już zaprosiliśmy na czytanie bajek wspólnie z ich autorem.

Dziś w budynku Urzędu Miejskiego nasi goście mogli poczuć się jak u siebie w domu siadając na kolorowych, miękkich poduchach przygotowanych na tę okazję. Ewa Całus, zastępczyni Burmistrza przeczytała fragmenty książki „Kacperiada opowiadania dla łobuzów i nie tylko” Pan Grzegorz Kasdepke natomiast przeczytał fragment książki „Tylko bez całowania czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami” oraz fragment książki „Horror czyli skąd się biorą dzieci”, opowiadał o swoich kolejnych książkach, a także jak to jest być pisarzem. Podczas spotkania poruszaliśmy treści przeróżne, bo pisarz w swoich publikacjach niejednokrotnie podejmuje tematy trudne, ale niewątpliwie bardzo ważne. Było więc o prawach dziecka, ekonomii, fiskusie i o tym… skąd się biorą dzieci. Uczniowie, którzy nas odwiedzili to bardzo oczytane i dociekliwe osoby, o czym świadczy to, że pytaniom do Autora nie było końca. Wizyta w Urzędzie zakończyła się zdobyciem autografów Pana Grzegorza Kasdepke, które z pewnością będą niezapomnianą pamiątką po spotkaniu z pisarzem.

Kolejne spotkania przed nami! Śledźcie informacje na stronie www.wadowice.pl. Zapraszamy!

Wprowadzono: 27 października 2016