Kolejne pomysły do budżetu partycypacyjnego – tym razem z Choczni

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Budżet Obywatelski / Kolejne pomysły do budżetu partycypacyjnego – tym razem z Choczni

Letnia świetlica dla dzieci, boisko wielofunkcyjne przy szkole, „Narzędziownik” – miejsce otwarte dla amatorów majsterkowania… To tylko kilka pomysłów spośród tych, które pojawiły się w Choczni podczas spotkania diagnostycznego związanego z Budżetem Partycypacyjnym (Obywatelskim).

bpo strona2 - Kolejne pomysły do budżetu partycypacyjnego – tym razem z Choczni Spotkania organizowane w ramach Budżetu Partycypacyjnego (Obywatelskiego) służą temu, by każdy mógł się zapoznać z jego zasadami, a następnie wspólnie omówić różne propozycje, które mogłyby zostać zrealizowane w BPO. Warto przyjść, porozmawiać o wspólnych potrzebach, zainspirować się, by już wkrótce (od 18 czerwca do 8 lipca) złożyć swoją propozycję projektu.

Pomysły, o których rozmawialiśmy w Choczni, pokazują, jak różnorodne mogą być zgłaszane projekty. Ważne, by opierały się one na zadaniach własnych gminy, a ponadto spełniały warunek ogólnogminności (projekt musi być adresowany do mieszkańców co najmniej dwóch osiedli bądź sołectw) oraz ogólnodostępności. Warunki te spełniały zaproponowane w Choczni pomysły – oprócz tych wymienionych wyżej znalazły się jeszcze m.in. plac zabaw z otwartą siłownią, amatorski chór, czy też warsztaty dla mieszkańców całej gminy dotyczące ekologicznych sposobów ogrzewania domów, oparte na konkretnych przykładach i symulacjach. Kilka propozycji projektów dotyczyło remizy OSP w Choczni, która mogłaby być miejscem spotkań dzieci, młodzieży albo seniorów. Każdą z tych propozycji można dopracować i zgłosić do Budżetu Partycypacyjnego (Obywatelskiego).

Już wkrótce rozpocznie się czas zgłaszania swoich pomysłów w ramach BPO, dlatego zachęcamy do udziału w kolejnych spotkaniach, podczas których można nie tylko dowiedzieć się więcej o całej procedurze, ale również w ciekawych dyskusjach zainspirować się i wymienić pomysłami.

Wprowadzono: 1 czerwca 2018

-