Kolejny sprzęt dla naszych strażaków

Jesteś tutaj : Strona główna / Bez kategorii / Kolejny sprzęt dla naszych strażaków

Trzy nowiutkie motopompy szlamowe trafiły do druhów z OSP Wadowice, OSP Klecza i OSP Jaroszowice. Prawie 97% ich wartości pokryła pozyskana przez gminę dotacja z Ministerstwa Sprawiedliwości. 

DSC 0434 1024x684 - Kolejny sprzęt dla naszych strażaków

Motopompy szlamowe to podstawowy sprzęt strażacki, który nie tylko zapewnia odpowiednią ilość środków gaśniczych bez konieczności wykorzystania samochodów gaśniczych, pobierając i przetaczając wodę nawet z odległych zbiorników wodnych, ale także wypompowuje wodę z obiektów i terenów zalanych np. na skutek obfitych opadów deszczu. O tym, jak istotny jest to sprzęt mogli boleśnie przekonać się mieszkańcy Jaroszowic podczas tegorocznej lipcowej burzy, która doprowadziła do licznych podtopień i spowodowała mnóstwo strat we wsi.

DSC 0417 1024x684 - Kolejny sprzęt dla naszych strażaków

24 listopada 2020 r. odbyło się oficjalne przekazanie motopomp. Prawie 97% wartości sprzętu, czyli 45 tysięcy złotych pochodzi z Ministerstwa Sprawiedliwości, które przyznało dotację na ten cel. W uroczystym przekazaniu uczestniczyli Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz oraz Kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Gminy Wadowice Beata Mamcarczyk.

DSC 0425 1024x684 - Kolejny sprzęt dla naszych strażaków

Systematyczne doposażanie naszych druhów ochotników w specjalistyczny, nowoczesny sprzęt sprawia, że ich wartość bojowa wzrasta a mieszkańcy gminy będą czuć się bezpieczniej, że w razie zagrożenia mogą liczyć na szybką i profesjonalną pomoc.

1 1 1024x684 - Kolejny sprzęt dla naszych strażaków

Wprowadzono: 25 listopada 2020

-