Koncerty, nagrody, zabawa! Szalony Dzień Dziecka!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Koncerty, nagrody, zabawa! Szalony Dzień Dziecka!

To był niezapomniany Dzień Dziecka w Wadowicach! Koncerty, pokazy, nagrody i wiele innych atrakcji czekało na Was i na Wasze pociechy w Parku Miejskim w Wadowicach.

DSC 6575 - Koncerty, nagrody, zabawa! Szalony Dzień Dziecka!

W miniony weekend 4 czerwca w Parku Miejskim, czekała na Was niezapomniana dawka zabawy i radości. To wyjątkowe wydarzenie z pewnością umiliło Wasz weekend i sprawiło, że wspólne chwile spędzone w naszym mieście stały się świetnym wspomnieniem! Rozpoczęliśmy o godzinie 14:30.

O 15:00 przywitaliśmy naszych gości niezwykłym koncertem utalentowanych uczniów ze szkoły muzycznej Yamacha. Te młode gwiazdy swoim wyjątkowym występem – z okazji 15-lecia szkoły – dostarczyły Wam nie tylko wspaniałej muzyki, ale także inspiracji do odkrywania własnych talentów.

Od godziny 16:00 do 18:00 odbył się Turniej w tenisa ziemnego dla Szkół Podstawowych organizowany przez Klub Olimpia Chocznia, a wcześniej była okazja do gry i zabawy na korcie tenisowym, dla tych, którzy dopiero chcieliby zacząć przygodę z tym sportem. Nie tylko tenis ziemny był sportowym tematem w tym dniu, wadowickie kluby nas nie zawiodły! Nie zabrakło również szermierki (SZPADA Wadowice), łucznictwa (Sokole Oko Zawadka), piłki nożnej (PUKS Karol, Husaria Klecza,) tenisa stołowego (SKAWA Wadowice), szachów (TKKF Leskowiec Wieża Wadowice), a także wspinaczki (Clama)! Kolejki do sportowych atrakcji były ogromne, cieszymy się, że sport liczy się tak dużym zaangażowaniem u maluchów.

Jedną z atrakcji tegorocznego Dnia Dziecka zorganizowanego przez Urząd Miejski w Wadowicach, był turniej tenisa ziemnego. Na kortach w Parku Miejskim, tuż obok muszli koncertowej będącej centrum wydarzeń związanych ze świętem dzieci, z inicjatywy prezesa LKS Olimpia Chocznia Daniela Mastka rywalizowali pasjonaci tenisa ziemnego. Turniej zainaugurował cykl zabaw dla najmłodszych z rakietą i tenisowymi piłeczkami. Czterdzieścioro dzieci (dla wielu był to pierwszy kontakt z tenisową rakietą) między innymi toczyło i podbijało tenisowe piłki, uczyło się serwować i przebijać piłkę ponad siatką. Prowadzący zajęcia – Jan Gajczak i Mariusz Gądor – tłumacząc zasady gry, zachęcali tenisowych adeptów do systematycznych treningów. Po dzieciach kortem zawładnęła młodzież znająca tenisowe ABCADŁO. Do rywalizacji o efektowny puchar ufundowany przez LKS Olimpię Chocznię oraz gadżety sportowe przekazane przez UM w Wadowicach, stanęło 12 zawodników. Zwyciężył Sebastian Gwiżdż, powtarzając ubiegłoroczny sukces. Na drugim miejscu uplasował się Filip Fortuna, a najniższy stopień podium zajął Dominik Ryncarz. Nadzór nad przebiegiem sportowej rywalizacji sprawowali Jan Gajczak i Mariusz Gądor.

 

Ale to nie jeszcze nie wszystko! O 16:15 czekał na Was fascynujący pokaz żonglerski Artystów Ulicznych Krakowa  – artysta rozbawił nas do łez. Następnie, GOPR przeprowadził prelekcję na temat bezpieczeństwa w górach podczas wędrówek. Pokazali nam, co zawsze warto mieć w swoim plecaku. Przedstawiono również niesamowicie mądrą suczkę Milkę, która pomaga w akcjach ratunkowych. Teraz niezbędne zasady pierwszej pomocy oraz odpowiednie przygotowanie w górach, wszyscy mają w małym palcu.

O godzinie 18:00 czekało emocjonujące losowanie nagród! Kto wygrał rower burmistrza? Zobaczcie sami!

DSC 6769 1024x867 - Koncerty, nagrody, zabawa! Szalony Dzień Dziecka!

 

Wieczorem, o godzinie 19:00, zaskoczyliście nas swoją liczną obecnością na koncercie zespołu Meloarte „Zwariowane Melodie”. Ta szalona podróż do świata bajek, księżniczek i magii wprawiła Was w dobry nastrój i sprawiła, że niektórzy z Was, poczuli się jak bohaterowie animowanych bajek.

Na terenie Parku Miejskiego czekało jeszcze wiele atrakcji, które umiły Wam czas podczas szalonego Dnia Dziecka. Nasza animatorka zrobiła dla was brokatowe tatuaże, stworzyła balonowe zwierzątka, poprowadziła również dla Was tańce, zabawy z chustą Klanzy, gry XXL, a ogromne bańki mydlane okazały się hitem wśród dzieciaków. Po animacjach fani podskoków mogli się wyskakać na dmuchanym placu zabaw!

 

Wprowadzono: 2 czerwca 2023