Koniec lipca z muzyką chrześcijańską – zapraszamy na Festiwal AVE Wadowice

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Koniec lipca z muzyką chrześcijańską – zapraszamy na Festiwal AVE Wadowice

AVE Wadowice to pierwszy festiwal muzyki chrześcijańskiej w rodzinnym mieście Św. Jana Pawła II. Inspiracją dla tego wyjątkowego wydarzenia były Światowe Dni Młodzieży w Wadowicach – czas pełen radości i poczucia wspólnoty, który pragniemy przywołać ponownie w ostatni weekend lipca!

Na festiwalowej scenie usłyszycie znakomitych artystów z nurtu muzyki chrześcijańskiej, która łączy w sobie prawdziwą różnorodność stylów, gatunków i emocji.

Już w piątek 27 lipca wystąpią:

Godzina 18.30Chór Gospel Joy olśniewa profesjonalnym brzmieniem, wielką pasją, niespotykaną radością i energią. Chórowi towarzyszyć będzie znakomita solistka, prawdziwa gwiazda muzyki gospel zza oceanu, Beverly Minor.

Godzina 20.00Mate.O/ TU, TU to skrót od Totalne Uwielbienie, artysty nie sposób przypisać do jednego nurtu muzycznego, słychać w niej bowiem elementy popu, jazzu, rhytm&bluesa. Jego twórczość to przede wszystkim piękne piosenki, z niebanalną harmonią i tekstami.

Sobotnia scena 28 lipca należeć będzie do:

Godzina 18.30Zespół Kana tworzą ludzie mieszkający w różnych miastach Ukrainy i należący do różnych kościołów, mający jednak ten sam cel – uwielbiać jedynego Boga. Ich muzyka to energetyczna mieszanka folku, popu i jazzu.

Godzina 20.00Trzecia Godzina Dnia to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce, wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. TGD ma wielkie grono słuchaczy i niemało naśladowców. Obecnie z ich repertuaru korzysta wiele grup muzycznych, a „tegiedowe” psalmy są śpiewane na spotkaniach wspólnot chrześcijańskich w całym kraju.

Wstęp wolny, zapraszamy!

Wprowadzono: 4 lipca 2018