Królewska gra na wadowickim rynku

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Królewska gra na wadowickim rynku

Upał nie przeszkodził w świętowaniu Międzynarodowego Dnia Szachów, które na wadowickim rynku zorganizował Urząd Miejski w Wadowicach wraz z Klubem Szachowym TKKF Leskowiec Wieża Wadowice.

W specjalnie wydzielonej strefie na  Placu Jana Pawła II zgromadzili się miłośnicy Królewskiej gry – zarówno profesjonalni gracze jak i amatorzy – dzieci i dorośli. Ciekawe rozgrywki oraz skupieni szachiści przyciągali uwagę przechodniów, którzy chętnie podglądali ich zmagania. Dzieci były zachwycone przestrzennymi szachami w rozmiarze XXL, dzięki którym mogły bawić się i uczyć równocześnie.

Zawodnicy Klubu Szachowego „Wieża”, pod czujnym okiem Pana Adama Madeja,  zachwycili poziomem i tempem rozgrywanych partii. Nie zabrakło emocji, szczególnie podczas rozgrywek w ramach zabawy „daj mata Burmistrzowi” – Burmistrz Mateusz Klinowski rozgrywał intrygujące partie z zawodniczkami i zawodnikami Klubu Szachowego „Wieża”. Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się symultana szachowa z wielokrotnym mistrzem Wadowic Jerzym Bakunowiczem. Mistrz poruszał się sprawnie pomiędzy szachownicami pięciu zawodników, z którymi walczył równocześnie. Międzynarodowy Dzień  Szachów uświetnił pokaz gry na ślepo oraz rozegranie partii blitc.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie.

Wprowadzono: 20 lipca 2017