Królewska gra opanowała wadowicki rynek

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Królewska gra opanowała wadowicki rynek

W piątek 20 lipca 2018 roku w godzinach 14:00 – 16:00 na Placu Jana Pawła II Urząd Miejski w Wadowicach wraz z Klubem Szachowym TKKF Leskowiec Wieża Wadowice zorganizowali wspólnie szachowe rozgrywki dla wszystkich miłośników królewskiej gry jak i amatorów z okazji Międzynarodowego dnia szachów!

W specjalnie wydzielonej strefie na  Placu Jana Pawła II zgromadzili się profesjonalni gracze i miłośnicy królewskiej gry jak i amatorzy – zarówno dzieci jak i dorośli. Zainteresowani turyści przyglądali się rozgrywkom i ochoczo kibicowali,  a co niektórzy przyłączyli się do wspólnej zabawy!  Przestrzenne szachy w rozmiarze XXL przyciągnęły najmłodszych, którzy mogli równocześnie bawić się i uczyć.  Po deszczowym tygodniu to właśnie w piątkowe popołudnie nad Wadowicami, ku uciesze graczy, pojawiło się słońce.

Zawodnicy Klubu Szachowego „Wieża” pod czujnym okiem Pana Adama Madeja,  zachwycili poziomem i tempem rozgrywanych partii.  Dużym zainteresowaniem cieszyła się symultana szachowa z wielokrotnym mistrzem Wadowic Jerzym Bakunowiczem. Mistrz poruszał się sprawnie pomiędzy szachownicami pięciu zawodników, z którymi walczył równocześnie.  Najlepsi zawodnicy biorący udział w rozgrywkach otrzymali w podziękowaniu specjalne paczki z gadżetami ufundowane przez Urząd Miejski w Wadowicach.

Wszystkim graczom dziękujemy za wspólną zabawę ! Już teraz zapraszamy za rok na kolejną edycję królewskiej gry!

Wprowadzono: 23 lipca 2018