Królowie Karole! Oni najlepiej copa…li na orliku

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Królowie Karole! Oni najlepiej copa…li na orliku

Około stu dzieciaków zrzeszonych w 10 „dzikich” drużynach copa…ło w piłkę w turnieju piłkarskim, zorganizowanym przez animatorów orlika. W 24 spotkaniach padło aż 65 bramek.

Do turnieju COPAj na Orliku w kategorii wiekowej 9-12 lat zgłosiło się aż 10 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Z każdej  z nich do fazy finałowej awansowały po dwie najlepsze ekipy.

Turniej wygrał zespół „Karole”, złożony z młodzików PUKS Karol Wadowice, który w finale pokonał rówieśników ze Skawy Wadowice 2:0.

W finale obie ekipy walczyły nie tylko o złote medale, ale także o koronę króla strzelców. Doszło tutaj do pojedynku dwóch Filipów, w którym dzięki dziewiątej zdobytej w finale Filip Stanaszek (Karole) okazał się o jednego gola lepszy od Filipa Smajka (FC Skawa).

W meczu o trzecie miejsce drużyna Skawinki wygrała 1:0 z ekipą Green Woźniki.  

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali drobne upominki, m.in. bony na lody od lodziarni Caterina. Najlepsze zespoły otrzymały unikatowe złote, srebrne i brązowe medale, a także torby z nagrodami, m.in. vouchery do kawiarni Galicjanka. 

Wakacje na Orliku trwają. Już w najbliższą środę o godzinie 13:00 odbędzie się turniej w siatkówkę dla chłopców i dziewcząt ze szkół podstawowych. Zapisy na sport@wadowice.pl i pod numerami telefonów naszych animatorów: 512-448-952 – Tomasz Mamcarczyk i 501-051-178 – Maciej Skawina. Tydzień później zaplanowano podobny turniej w koszykówkę.

Cały czas zapraszamy też na regularne zajęcia z samoobrony (od 15 lat) – w każdą środę o 19:00, a także na gry i zabawy dla najmłodszych  (4-10 lat) – w każdy poniedziałek o 9:00.

Sponsorami Wakacji na Orliku są: Gmina Wadowice, Galicjanka, Maspex Wadowice, Całkiem Nova, Cud Malina, Lodziarnia Caterina, Pizzeria Pizza Italia oraz Centrum Pszczelarskie Łysoń.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

  1. Karole
  2. FC Skawa
  3. Skawinki
  4. Green Woźniki
  5. Mrugacz Auto Serwis
  6. JPII Wadowice
  7. Madagaskar
  8. Lolek Wadowice
  9. Kokosy
  10. Osiedle Nad Stawem

Wprowadzono: 6 sierpnia 2020