„Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Edukacja w Gminie Wadowice / „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”

Książka jest największym z darów, jaki możemy ofiarować dziecku, darem na całe jego dziecięce i dorosłe życie. Nie zostaje się jednak czytelnikiem po przeczytaniu jednej czy dwóch książek. Radość i pasję czytania trzeba u dziecka rozbudzić. Sukces, jakim jest wprowadzenie dziecka w magiczny świat literatury, zależy od współpracy trzech środowisk: domu, przedszkola i biblioteki. Dlatego więc w bieżącym roku szkolnym 2019/20 Wadowicka Biblioteka Publiczna przygotowała nowy projekt, obejmujący wszystkie dzieci przedszkolne. Ma on na celu ukazanie biblioteki jako miejsca przyjaznego maluchom, pełnego atrakcji i przede wszystkim książek czekających na przeczytanie.

Jesteśmy jedną z instytucji, w której od września ruszyła ogólnopolska kampania „Mała Książka – Wielki Człowiek” skierowana do dzieci 3-6 letnich i ich rodziców, zachęcająca do regularnego odwiedzania biblioteki i codziennego wspólnego czytania. Przedszkolak, podczas pierwszej wizyty w WBP otrzymuje Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę, przypinkę oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każde wypożyczenie minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik dostaje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zaangażowanie.

Ilość wyprawek ograniczona. Zapraszamy!

Wprowadzono: 13 września 2019