Kto? Z kim? Dlaczego? – czyli drugi dzień „CzyTOmanii”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Kto? Z kim? Dlaczego? – czyli drugi dzień „CzyTOmanii”

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami  prezentujemy sylwetki kolejnych pisarzy, którzy przybędą do naszego miasta w związku z Wadowickim Festiwalem Książki. Drugi dzień imprezy (2 czerwca) w przeważającej mierze skierowany jest do dzieci i młodzieży. W progi Wadowickiej Biblioteki Publicznej zawitają: Izabella Klebańska oraz Ewa Nowak – autorki bardzo dobrze znane młodszym czytelnikom.

Izabella Klebańska –  autorka książek,  scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży takich jak „Tut turu” i „Miganki”  czy „Piosenkarnia”, emitowanych przez Program TVP1. Popularyzuje muzykę wśród najmłodszych w niezwykle wesoły i przystępny sposób. Zajmuje się również pisaniem scenariuszy teledysków muzycznych. W 2001 otrzymała statuetkę Yacha za najlepszy scenariusz roku do piosenki pt. Rowerek w wykonaniu Pawła Kukiza i zespołu Piersi.

Izabella Klebańska

Ewa Nowak – pisarka, pedagog, terapeuta, publicystka. Współpracuje z pismami „Cogito”, „Victor Gimnazjalista”, „Victor Junior”, „Trzynastka”, „Sens”. W 2002 roku ukazała się jej pierwsza powieść – „Wszystko, tylko nie mięta. Obecnie na rynku wydawniczym dostępnych jest już ponad trzydzieści tytułów. Warto podkreślić, że pisarka w swojej twórczości wielokrotnie zmierzyła się z trudnym, a zarazem bardzo ważnym tematem, jakim jest kwestia miłości dzieci. Za książkę „Pajączek na rowerze” otrzymała wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. Natomiast w 2009 roku powieść „Bardzo biała wrona” zdobyła tytuł Książki Roku Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych Polskiej Sekcji IBBY w kategorii literatura młodzieżowa.

Ewa Nowak

Przypominamy  także, że 2 czerwca czeka na dzieci jeszcze jedna wyjątkowa atrakcja – edukacyjne warsztaty drukarskie i papiernicze prowadzone przez firmę Kalander – Czerpalnia Papieru. Zajęcia odbędą się w godzinach od 9:00 do 16:00.

Natomiast piątkowe godziny popołudniowe  to  z kolei gratka dla fanów literatury kryminalnej, bowiem do Biblioteki zawita Gaja Grzegorzewska  – twórczyni cyklu o detektyw Julii Dobrowolskiej (spotkanie przeznaczone dla dorosłych i młodzieży). Jednak więcej informacji o autorce zaprezentujemy w kolejnej części  naszego cyklu informacyjnego, poświęconego pisarzom dla dorosłych.

Szczegółowy program „CzyTOmanii” na plakatach i naszej stronie http://biblioteka-wadowice.pl/index.php?id=news&n=411&p=1

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc przypominamy, że udział grup zorganizowanych w spotkaniach dla dzieci i młodzieży możliwy tylko po wcześniejszej rezerwacji osobistej lub telefonicznej (33 823 46 18). Zapraszamy!

Wprowadzono: 24 maja 2017