Lista propozycji projektów do Budżetu Partycypacyjnego (Obywatelskiego) – minął termin odwołań

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Budżet Obywatelski / Lista propozycji projektów do Budżetu Partycypacyjnego (Obywatelskiego) – minął termin odwołań

Lista propozycji projektów do Budżetu Partycypacyjnego (Obywatelskiego) – minął termin odwołań

Zgodnie z „Zasadami i trybem przeprowadzenia Budżetu Partycypacyjnego (Obywatelskiego)” po opublikowaniu listy propozycji projektów dopuszczonych do głosowania Autorzy odrzuconych propozycji mieli prawo do wniesienia odwołania, natomiast Autorzy tych propozycji, które wymagały korekty, zostali poproszeni o wniesienie poprawek zawartych w rekomendacjach.

Poniżej publikujemy listę propozycji projektów dopuszczonych do głosowania po naniesieniu przez Autorów poprawek.

LP.

Nazwa projektu

Opis

Kwota w zł
po weryfikacji

1.

Infrastruktura i wyposażenie terenu wokół Domu Ludowego w Gorzeniu Dolnym

Lokalizacja obiektu i terenu wokół, który wart jest wypromowania, znajduje się na wzgórzu, od którego zaczyna się pasmo Beskidu Małego. Jest miejscem, które mieszkańcy Wadowic traktują jako teren spacerowy. Miejsce to jest idealną platformą widokową w bezpośredniej bliskości lasu. Uatrakcyjnia to spacery i wypoczynek czynny nie tylko mieszkańców Wadowic, ale także gości odwiedzających Wadowice.

 1. 452

2.

Twój pies, Twoja kupa

Trawniki bez nieprzyjemnych niespodzianek – to jest to! Dbajmy o estetykę naszej Gminy, sprzątając po swoich pupilach. Oddaj swój głos na ten projekt, aby idąc na spacer, móc posprzątać po psiaku. Zrób to również nie mając psa, aby inni mogli skorzystać z koszy na psie odchody i pozostawić porządek w każdym zakątku Gminy. Wszyscy wygramy, jeśli uda się zamontować kosze J

 1. 600

3.

Przebudowa i modernizacja obiektu sportowego w Wysokiej

Przebudowa budynku i jego rozbudowa do wymagań Podokręgu Piłki Nożnej w Wadowicach oraz oczekiwań mieszkańców wsi Wysoka i Stanisław Górny na świetlicę dla integracji młodzieży i osób starszych.

 1. 000

4.

Fotowoltaika – słoneczna energia w Barwałdzie Dolnym, w Kleczy i na Zarąbkach

System fotowoltaiczny to zespół urządzeń przetwarzających energię światła słonecznego na energię elektryczną. To rodzaj energii odnawialnej, która zostanie zainstalowana na budynkach publicznych. Zgromadzone zasoby energii zostaną wykorzystane i zużytkowane na potrzeby własne obiektów, obniżając koszty ich utrzymania.

 1. 000

5.

Prąd ze Słońca dla Wadowic

Borykamy się z problemem zanieczyszczenia powietrza – smogiem. Chcąc go ograniczyć, proponuję program dofinansowania wspierający działania ograniczające emisję zanieczyszczeń w naszej Gminie. Program ten będzie udzielał 50% dotacji na instalacje fotowoltaiczne wytwarzające prąd elektryczny. Dodatkowym efektem będzie ograniczenie kosztów utrzymania nieruchomości oraz eksploatacji urządzeń. O dotację mogą się ubiegać osoby fizyczne z terenu gminy Wadowice.

 1. 000

6.

Moje pudełko życia

Projekt „Moje Pudełko Życia” polega na rozprowadzeniu wśród osób starszych „pudełek życia”, które w przypadku zagrożenia wymagającego szybkiej interwencji służb medycznych ułatwią uzyskanie przez ratowników potrzebnych informacji na temat ratowanej osoby i stanu jej zdrowia.

„Pudełko życia” zostanie ulokowane w mieszkaniu, w łatwym do zlokalizowania miejscu (np. w lodówce) i będzie zawierać niezbędne informacje.

Miejsce realizacji projektu – cała Gmina Wadowice, łączna liczna uczestników – 200 osób.

 1. 500

7.

Aktywny i zdrowy senior

Projekt zawiera dwa zadania:

 1. Gimnastyka   dla seniorów, która będzie obejmować zajęcia z gimnastyki rehabilitacyjnej   i prozdrowotnej. Zostanie zorganizowane pięć 20-osobowych grup   uczestników z Gminy Wadowice. Zajęcia będą prowadzone pod kierunkiem wykwalifikowanego   instruktora w remizach OSP lub w szkołach, w miejscowościach:   Chocznia, Wysoka, Klecza Dolna, Wadowice.
 2. Gimnastyka   AQUA SENIOR, czyli ćwiczenia w wodzie dla seniorów, którzy chcą poprawić   ogólny stan zdrowia i zwiększyć aktywność fizyczną.
 1. 300

8.

Chocznia na sportowo – nowe boisko ze sztuczną trawą!

Sport to zdrowie! Jeżeli aktywność na świeżym powietrzu jest Ci bliska, zagłosuj na ten projekt, który zakłada powstanie ogólnodostępnego boiska ze sztuczną trawą przy Szkole Podstawowej nr 2 w Choczni. Celem inwestycji jest stworzenie bezpiecznego miejsca dla spędzania wolnego czasu mieszkańców całej gminy Wadowice.

 1. 000

9.

Samoobsługowe stacje naprawy rowerów w gminie Wadowice!

Więcej udogodnień dla rowerzystów! Projekt zakłada zakup 4 stacji naprawy rowerów, w których można samodzielnie i za darmo naprawić sprzęt rowerowy. Urządzenia te będą zamontowane w różnych lokalizacjach na terenie całej gminy. Będzie można napompować koło, dokręcić pedały, błotniki, wyregulować hamulce itp. Już nie zaskoczy Cię drobna awaria Twojego jednośladu.

 1. 800

10.

Zakup kontenera sanitarnego wraz z dostawą i montażem na terenie boiska sportowego LKS „AMATOR” BABICA

Zakup kontenera sanitarnego przyczyni się do poprawy warunków sanitarnych na boisku sportowym LKS „AMATOR” BABICA, wpłynie na komfort osób korzystających z obiektu w celach sportowych i rekreacyjnych. Wyposażenie boiska w kontener sanitarny ułatwi także organizację imprez plenerowych typu pikniki, festyny.

 1. 000

11.

W młodych siła – warsztaty dla samorządów uczniowskich

Projekt zakłada przeprowadzenie warsztatów dla członków samorządów uczniowskich ze szkół z terenu gminy Wadowice. Warsztaty pomogą młodym szkolnym aktywistom działać efektywniej i sprawniej, nauczą ich, jak planować pracę i jak angażować w działania swoich rówieśników. Warsztaty mają dać wskazówki, jak zostać liderem szkolnego środowiska.

 1. 300

12.

„Spotkania ze sztuką” – modernizacja pomieszczeń budynku Domu Ludowego w Ponikwi na cele społeczno-kulturowe wraz z organizacją pierwszego przeglądu teatralnego

Teatr w Ponikwi? Czemu nie! Przywróćmy Domowi Ludowemu drugą młodość i jak za dawnych czasów przychodźmy tu, by w odnowionym wnętrzu cieszyć się tym, co daje nam teatr – wyjątkowość, tajemniczość, zachwyt… Dzięki nowemu wyposażeniu będziemy mogli zorganizować nie tylko przegląd teatralny, ale również pokazy filmów, występy artystyczne oraz inne aktywności dla młodszych i starszych. Spędzajmy tu czas, niech to miejsce odżyje, niech służy mieszkańcom Ponikwi i Chobotu oraz całej gminy!

 1. 333,52

Kolejnym etapem Budżetu Partycypacyjnego (Obywatelskiego) będzie FORUM MIESZKAŃCÓW, które odbędzie się 10 września o godz. 17:00 w Wadowickim Centrum Kultury. Będzie to doskonała okazja, by zapoznać się ze wszystkimi propozycjami projektów oraz porozmawiać o nich z Autorami i innymi mieszkańcami. O tym, które propozycje zostaną zrealizowane, zdecydują mieszkańcy w głosowaniu, które odbędzie się w drugiej połowie września.

Wprowadzono: 14 sierpnia 2018