Majówka w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Majówka w Wadowicach

Wadowiczanie i turyści wspólnie świętowali Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski wraz z Radnymi Rady Miejskiej rozdawał podczas rodzinnego pikniku flagi narodowe, a 3 maja złożył kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy 12 Pułku Piechoty Ziemi Wadowickiej.

Majówka w Wadowicach / fot. Urząd Miejski w Wadowicach

2 maja na wadowickim rynku odbył się zorganizowany przez Urząd Miejski piknik rodzinny z okazji Dnia Flagi Państwowej.Pomimo kapryśnej początkowo aury impreza należała do bardzo udanych, nie zabrakło atrakcji i patriotycznych akcentów.

Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski oraz radni miejscy: Dorota Balak, Małgorzata Brańka, Szymon Ficek i Stanisław Jasiński rozdawali wśród mieszkańców chorągiewki, śpiewniki pieśni patriotycznych oraz materiały o tematyce patriotycznej.

Magistrat zadbał o szereg atrakcji dla dzieci. Profesjonalni animatorzy w czterech różnych strefach zabaw zapewnili młodziutkim obywatelom mnóstwo uśmiechu i radości: malowane buzie, kolorowe baloniki czy gigantyczne bański mydlane to zawsze lubiane przez dzieci atrakcje. Ogromnym powodzeniem cieszyły się biegi w dwuosobowych spodniach, żonglerka cyrkowa i inne zabawy ruchowe. Maluszki chętnie korzystały ze specjalnej strefy z tunelami i mini basenem z kulkami. Nie zabrakło oczywiście akcentów patriotycznych oraz drobnych upominków.

W trakcie pikniku mieszkańcy mieli okazję spróbować również wadowickich flaków, które ufundował dla nich Burmistrz Mateusz Klinowski.

3 maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej kolumna składająca się m.in. z harcerzy, strażaków, przedstawicieli samorządu, instytucji publicznych i mieszkańców udała się pod pomnik Żołnierzy 12 Pułku Piechoty. Tutaj przy akompaniamencie połączonych orkiestr OSP Chocznia i Klecza złożono kwiaty i wieńce oddając cześć bohaterom walk o wolność.

Burmistrz Mateusz Klinowski w swoim wystąpieniu podkreślił, że współczesny patriotyzm to nie tylko uroczyste świętowanie takich dni jak dziś, ale przede wszystkim wspólne troszczenie się o kraj, a zwłaszcza środowisko naturalne, w którym żyjemy. Zwrócił również uwagę na narodowy nacjonalizm, który kłóci się z prawdziwymi postawami patriotycznymi oraz na problemy z szanowaniem obecnej konstytucji przez polityków.

Od godz. 14.00 na Pl. Jana Pawła II odbywał się koncert pieśni patriotycznych zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej barwnie prowadzony przez Zbigniewa Jurczaka. Tłumnie zebrani mieszkańcy oraz turyści odsłuchali również wiązankę melodii patriotycznych w wykonaniu orkiestry strażackiej, zobaczyli pokaz musztry paradnej i posilili się ciepłą, żołnierską grochówką.

Organizatorem majówki była Gmina Wadowice.

Wprowadzono: 3 maja 2017