Małopolski Budżet Obywatelski – oddaj swój głos!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Budżet Obywatelski / Małopolski Budżet Obywatelski – oddaj swój głos!

Do głosowania w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego dopuszczono rekordową liczbę zadań – aż 230. O tym, które z nich zostaną zrealizowane, zdecydują Mieszkańcy Małopolski. Głosowanie zacznie się 14 maja i potrwa do 14 czerwca 2021 roku. Do rozdysponowania jest 12 milionów złotych!

BO euronet 2021 640x432 - Małopolski Budżet Obywatelski – oddaj swój głos!

Każdy mieszkaniec Małopolski, który ukończył 16 lat, będzie mógł oddać głos na wybrane przez siebie zadanie. W tym roku będą trzy możliwości oddania głosu. W obecnej sytuacji w naszym kraju najprostszą, najszybszą i najbezpieczniejszą będzie opcja zagłosowania przez Internet – 14 maja na stronie www.bo.malopolska.pl zostanie uruchomiony specjalnie przygotowany panel do głosowania. Mieszkańcy Małopolski będą mieli również możliwość uzupełnienia karty do głosowania i wrzucenia jej do jednej z urn postawionych w 19 punktach do głosowania, w tym również w Wadowicach – w Urzędzie Miejskim. Głosy będzie można oddać także korespondencyjnie, przesyłając wypełniony formularz na adres Urzędu Marszałkowskiego lub do jednej z jego agend zamiejscowych. W tym wypadku trzeba jednak pamiętać, że o ważności głosu decyduje data jego wpływu do urzędu – a nie data stempla pocztowego. Jeśli głos dotrze przed 14 maja lub po 14 czerwca 2021 roku, zostanie uznany za nieważny!

Wyniki głosowania poznamy do 22 października 2021 roku. Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej www.bo.malopolska.pl.

 

Wprowadzono: 21 maja 2021

Pliki do pobrania: