„Małopolskie krajobrazy – na obrazy!” – wystawa podopiecznych „Dać Szansę”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / „Małopolskie krajobrazy – na obrazy!” – wystawa podopiecznych „Dać Szansę”

„Małopolskie krajobrazy – na obrazy!”  

– wystawa podopiecznych „Dać Szansę”

Stowarzyszenie „Dać Szansę” zaprasza na wystawę prac plastycznych „Małopolskie krajobrazy – na obrazy!” przygotowanych przez osoby niepełnosprawne i ich rodziny. Ekspozycję można zobaczyć w Wadowickiej Bibliotece Publicznej od 5 do 23 września. Natomiast wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 16 września, o godzinie 11:00.

Prezentowane na wystawie prace powstały w ramach pleneru integracyjnego (dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin), który był okazją do pracy artystycznej w terenie i łączył atrakcyjną formę tworzenia sztuki z czerpaniem z folkloru u źródła – w Białym Dunajcu. Plener był połączony z warsztatami folklorystycznymi, na których powstały bukiety i wiązanki kwiatów.

Wystawa jest częścią projektu „Małopolskie krajobrazy – na obrazy!”, którą Stowarzyszenie „Dać Szansę” realizuje przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Jego celem jest rozwój aktywności stowarzyszenia związanej z działalnością kulturalną na rzecz mieszkańców Małopolski Zachodniej, łączącej wzmacnianie tożsamości regionalnej i integracyjny wymiar sztuki w roku 2017.

Serdecznie zapraszamy!

Wprowadzono: 15 września 2017