Marcin Prus w SP2 Wadowice

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Edukacja w Gminie Wadowice / Marcin Prus w SP2 Wadowice

W dniu 23 maja 2024r. nasza szkoła miała zaszczyt gościć jako jedyna w gminie Wadowice wyjątkowego sportowca – Marcina Prusa, znanego i cenionego siatkarza, który przybył, aby podzielić się swoimi doświadczeniami i pasją do siatkówki z naszymi uczniami.

IMG 3087 - Marcin Prus w SP2 Wadowice

Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego powitania naszego gościa przez dyrektora szkoły, panią Gabrielę Kwarciak.

Marcin Prus to siatkarz i wielokrotny reprezentant Polski. W reprezentacji w latach 1997-2001 rozegrał 97 spotkań, odnosząc liczne sukcesy i zdobywając wysokie wyróżnienia.

W 1997 roku w Bahrajnie zdobył MVF Mistrzostw Świata Juniorów.

Obecnie współpracuje z radiem oraz telewizją, jest twórcą artykułów sportowych o tematyce siatkarskiej. Pełni zaszczytną funkcję ambasadora Siatkarskich Ośrodków Szkolnych przy PZPS.

Było to niewątpliwie niepowtarzalne spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestniczących w spotkaniu. Stanął przed nimi i zachwycił opowieścią o swojej karierze sportowej nie tylko mistrz, ale przede wszystkim człowiek – autorytet i wzór do naśladowania. Pan Marcin zachęcał młodych ludzi przede wszystkim do nauki, pracy nad sobą, samodoskonalenia oraz konsekwentnego dążenia do celu, mimo wielu przeszkód, jakie stają na drodze każdego człowieka. Mówił, że trening czyni mistrza, czyli wysiłek podjęty na każdym etapie naszego życia, pokonanie lenistwa i wszelkich zagrożeń, jakie czyhają na młodego człowieka. Pan Prus opowiedział wiele ciekawych historii z życia, ukazujących niebezpieczeństwa płynące z różnych uzależnień – przede wszystkim narkotyków, alkoholu czy gier komputerowych. Zachęcał uczniów do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, które dają ogromną radość i satysfakcję, pozwalają wypełnić wolny czas i nadają życiu sens. Mistrz opowiedział także o swoich podróżach po całym świecie, udowadniając tym samym, że dzięki grze w siatkówkę, mógł zobaczyć wiele niezwykłych, ciekawych miejsc.

Na zakończenie spotkania, Marcin Prus z przyjemnością odpowiadał na zadawane przez uczniów pytania, rozdawał autografy, pozował do zdjęć z uczniami, a także wpisał się na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania do kroniki szkolnej.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Marcinowi Prusowi  za wizytę i inspirujące spotkanie. Dzięki niemu nasi uczniowie mogli poznać bliżej świat zawodowego sportu i dowiedzieć się, jak ważne są pasja i zaangażowanie w osiąganiu życiowych celów.

Dziękujemy i mamy nadzieję na kolejne takie spotkania w przyszłości!

Materiał prasowy i fotograficzny SP2 Wadowice

Wprowadzono: 28 maja 2024