Marta Budzyńska nowym sekretarzem Gminy Wadowice

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Marta Budzyńska nowym sekretarzem Gminy Wadowice

Ma 34 lata i od 2006 roku jest związana z pracą w samorządzie. Marta Budzyńska będzie nowym sekretarzem Gminy Wadowice. Prace rozpocznie w poniedziałek – 29 lipca i zastąpi na tym stanowisku Marka Brzeźniaka, który w wieku 66 lat odchodzi na zasłużoną emeryturę.

Marta Budzyńska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji na kierunku Prawo na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Ukończyła również studia podyplomowe na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Z pracą w samorządzie jest związana od 13 lat. Pracę zawodową rozpoczęła w 2006 r. od zatrudnienia w Powiatowym Urzędzie Pracy w Oświęcimiu. Następnie od 2011 r. pracowała w Urzędzie Gminy w Kętach. Przez ostatnie 4 lata pełniła funkcję Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu.

– Swoją wiedzę i doświadczenie pragnę wykorzystać w aktywnej pracy na rzecz Wadowic – zapowiada Marta Budzyńska.

Sekretarz to wysoki rangą urzędnik samorządowy. Kieruje urzędem — w określonych sprawach wykonuje zadania z upoważnienia burmistrza — głównie w zakresie spraw organizacyjnych, administracyjnych oraz w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi. Sekretarz zobowiązany jest do składania co roku oświadczenia majątkowego.

Wprowadzono: 16 lipca 2019