Maszyny poszły w ruch

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Maszyny poszły w ruch

Już ponad tydzień minął, odkąd zainaugurowaliśmy pierwsze bezpłatne warsztaty z szycia, pod nazwą „Upcykling czyli ekoszycie – cykl wydarzeń dla mieszkańców Gminy Wadowice”.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w każdej z trzech miejscowości naszej gminy: w Ponikwii, Wysokiej i Zawadce. Każda z grup obejmuje 10 pań, które pełne determinacji i entuzjazmu tworzą  oryginalne i niepowtarzalne rzeczy. Czuwa nad nimi Wanda Sarapata – z wykształcenia projektantka ubioru, właścicielka marki WA.sarapata tworząca od kilku lat torby, plecaki i akcesoria. To ona wprowadza uczestniczki w tajniki sztuki krawieckiej, przemycając ciekawostki potrzebne i przydatne na co dzień. Dzięki warsztatom powstały jak do tej pory woreczki z firanek oraz torby na zakupy. Zgodnie z celem przyświecającym projektowi – stworzenia designerskich ubrań i akcesoriów, wykorzystując do tego niepotrzebne już materiały, nadając im drugie życie. Uczestniczki własnoręcznie, przy pomocy maszyny do szycia przekształcają materiały z odzysku w prawdziwe, unikatowe przedmioty użytkowe. Panie dopiero się rozkręcają. Przed nimi jeszcze 5 tygodni intensywnej, a zarazem dającej mnóstwo satysfakcji i radości pracy.  A to wszystko, dzięki pozyskaniu funduszy ze środków Unii Europejskiej, otrzymanych za pośrednictwem LGD „Wadoviana”.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:  Europa inwestująca w obszary wiejskie”„Zadanie realizowane w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru LGD „Wadoviana” na lata 2014-2020”

Wprowadzono: 27 września 2019