Matematyczne potyczki 2019

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Matematyczne potyczki 2019

W dniu 8 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach odbył się Gminny Konkurs „Matematyczne Potyczki 2019 – Liczby na co dzień”, pod honorowym patronatem Burmistrza Wadowic. Organizatorem konkursu był dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach – Mariola Bryndza. W komisji konkursowej pracę podjęły nauczycielki matematyki: Jolanta Stańczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choczni, Jolanta Kasperek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Choczni, Monika Dudek oraz Katarzyna Mużydło ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach.

Bardzo cieszymy się, że konkurs staje się coraz bardziej popularny wśród szkół naszej gminy. W zmaganiach konkursowych udział wzięły trzyosobowe drużyny reprezentujące 8 szkół Gminy Wadowice. Konkurs składał się z dwóch części: pierwsza to rozwiązywanie zadań otwartych i zamkniętych, natomiast druga to wykonanie instrukcji matematycznej. Druga część konkursu wymagała od uczniów dobrej orientacji na mapie. Uczniowie  zgodni z instrukcją szukali skarbu, rysowali trasy, obliczali czas wędrówki

Zwycięzcami konkursu okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach. Miejsce drugie po dwukrotnej dogrywce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach, a trzecie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności matematycznych, jaki zaprezentowali.

Wprowadzono: 10 maja 2019