Mieczysław Bieniek „Hajer” zaprasza w podróż do Afryki

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Mieczysław Bieniek „Hajer” zaprasza w podróż do Afryki

Fascynują Cię dalekie podróże? Lubisz poznawać obce kultury, a przy tym dobrze się bawić? Jeśli tak, koniecznie odwiedź Wadowicką Bibliotekę Publiczną, by spotkać się z niesamowitym podróżnikiem – Mieczysławem Bieńkiem „Hajerem”.

Przebojowy globtroter i pisarz odwiedzi wadowicką bibliotekę 8 grudnia (piątek), gdzie otworzy wystawę fotograficzną „Ludzie Afryki” – dokumentującą jedną z jego ostatnich podróży. Wernisaż rozpocznie się o godz. 17:00, a przybyli goście będą mogli wysłuchać relacji z fascynującej wyprawy na Czarny Ląd.

Ci, którzy mieli już okazję spotkać się z „Hajerem” (chociażby podczas I edycji Wadowickiego Festiwalu Książki) wiedzą, że są to relacje nietuzinkowe – pełne humoru, zabawnych anegdot i oczywiście z elementami śląskiej gwary. Mieczysław Bieniek jest bowiem Ślązakiem i byłym górnikiem, który po ciężkim wypadku rozstał się z kopalnią i rozpoczął nowy, podróżniczy etap w swoim życiu. W sumie odwiedził kilkadziesiąt krajów na czterech kontynentach. W Singapurze budował krematoria, w Indonezji był rybakiem,  w Indiach pracował jako pomocnik mleczarza. Spotkał się z Dalajlamą i jako pierwszy Polak na rowerze wjechał do Murmańska. Odbyte podróże zaowocowały wydaniem kilku książek m.in. „Hajer jedzie do Dalajlamy”, „Hajer jedzie do Soczi” czy ”Hajer na andyjskim szlaku”. „Hajera” po prostu trzeba poznać, bo o podróżach opowiada, jak nikt inny!

Wystawa fotograficzna „Ludzie Afryki” będzie prezentowana w Wadowickiej Bibliotece Publicznej do 20 lutego 2018 r. Zapraszamy!

Wprowadzono: 4 grudnia 2017