Międzynarodowy Dzień Roweru w Przedszkolu nr 5 w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Międzynarodowy Dzień Roweru w Przedszkolu nr 5 w Wadowicach

W czwartek 26 października dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 w Wadowicach pojawiły się w placówce ze swoimi rowerkami, hulajnogami oraz rolkami, aby wspólnie, już po raz drugi, świętować Międzynarodowy Dzień Roweru.

W zeszłorocznej akcji wzięło udział  około 30 procent podopiecznych, w tym roku chętnych do uczestnictwa było już znacznie więcej, bo aż 90 procent dzieci pojawiło się pod budynkiem przedszkola ze swoimi jednośladami, by aktywnie spędzić czas. O godzinie 9.00 wszystkie maluchy zebrały się na sali przedszkolnej i wzięły udział w multimedialnej prezentacji na temat historii roweru oraz zasad bezpiecznej jazdy na rowerze. Dzieci miały możliwość obejrzenia zdjęć oraz filmów, na których prezentowane były historyczne modele rowerów oraz zapoznały się z dokładną budową urządzenia.

Następnie odbyło się spotkanie Ekodoradcą Urzędu Miejskiego Szymonem Lukajem, który opowiedział o wpływie jazdy na rowerze na ochronę otaczającego nas środowiska oraz przybliżył najmłodszym zasady zdrowego i bezpiecznego użytkowania roweru. Na zakończenie wszystkie dzieci uczestniczyły w zabawach i grach rowerowych na świeżym powietrzu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z obchodów!

Wprowadzono: 27 października 2017