Międzyszkolny Konkurs Regionalny „Co wiem o Wadowicach i okolicy?”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Międzyszkolny Konkurs Regionalny „Co wiem o Wadowicach i okolicy?”

10 maja 2017 roku po raz piąty Szkoła Podstawowa nr 1 w Wadowicach zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Regionalny „Co wiem o Wadowicach i okolicy?”. Co dwa lata zapraszaliśmy do potyczek wadowickie szkoły podstawowe, w tym roku rozszerzyliśmy zasięg konkursu na całą Gminę Wadowice. Patronat honorowy objął Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

Międzyszkolny Konkurs Regionalny

Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest rozwijanie wiedzy o kulturze i historii własnego regionu. Poznanie najbliższego środowiska kształtuje w uczniach poczucie własnej tożsamości regionalnej i narodowej oraz szacunek wobec przeszłych pokoleń, a jest to bardzo ważne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Do tego właśnie nawiązywał patron naszej szkoły – Jan Paweł II. W konkursie wzięło udział 12 trzyosobowych drużyn, które wykazały się rozległą wiedzą i umiejętnością współpracy. Mali pasjonaci „małej ojczyzny” musieli zmierzyć się z 9 konkurencjami – pisemnymi i ustnymi. Rozwiązywali krzyżówkę, wykazali się znajomością historii i kultury naszego regionu, uzupełniali legendę mapy gminy i miasta Wadowice, pokazali, jak wiele wiedzą o znanych osobach związanych z regionem, rozpoznawali najważniejsze miejsca w Wadowicach ukazane na starych fotografiach.

Po chwili przerwy i słodkim poczęstunku wręczono wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody rzeczowe.

I miejsce zajęła SP1 Wadowice (75 pkt.). II miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 4  w Wadowicach (74 pkt.), trzecia drużyna, która znalazła się na podium przyjechała ze Szkoły Podstawowej w Zawadce (71 pkt.). Za ufundowanie nagród serdecznie dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Wadowicach i osobom prywatnym: p. Krystynie Fidelus-Gąsiorek i Andrzejowi Gąsiorek, p. Agacie Dyrcz, p. Lucynie Krzemień oraz firmie Glasspoint. Gratulujemy wszystkim uczestnikom dużej wiedzy o regionie i wzorowej postawy podczas konkursu!

Wprowadzono: 17 maja 2017