Miesiąc papieski w Domu Rodzinnym Jana Pawła II

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Miesiąc papieski w Domu Rodzinnym Jana Pawła II

Październik to miesiąc, w którym w sposób szczególny wspominamy rocznice związane ze św. Janem Pawłem II – Jego wybór na Następcę św. Piotra oraz inaugurację pontyfikatu. Pragnąc podkreślić ten wyjątkowy czas, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na „Miesiąc Papieski”.

plakat miesiac papieski 726x1024 - Miesiąc papieski w Domu Rodzinnym Jana Pawła II

 

Oferta skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Małopolski, z której pochodził Papież Polak i której Patronem jest od 2020 roku. Projekt objęli patronatem honorowym JE ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski oraz Pan Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Od 1 do 31 października 2022 roku osoby urodzone lub mieszkające na terenie Województwa Małopolskiego, a także grupy parafialne działające przy małopolskich parafiach oraz stowarzyszenia i organizacje mające siedzibę w Województwie Małopolskim, których działalność statutowa ma na celu upamiętnianie dziedzictwa Jana Pawła II, mogą zakupić specjalny bilet wstępu do Muzeum w atrakcyjnej cenie – zgodnie z poniższym cennikiem:

Bilet normalny – 20,00 zł od osoby;

Bilet ulgowy – 13,00 zł od osoby;

Bilet normalny z audioprzewodnikiem – 26,00 zł od osoby;

Bilet ulgowy z audioprzewodnikiem  – 19,00 zł od osoby;

Bilet normalny z przewodnikiem – 29,00 zł od osoby;

Bilet ulgowy z przewodnikiem – 23,00 zł od osoby;

Bilet normalny grupowy z audioprzewodnikiem – 16,00 zł od osoby;

Bilet ulgowy grupowy z audioprzewodnikiem – 9,00 zł od osoby;

Bilet normalny grupowy z przewodnikiem – 25,00 zł od osoby;

Bilet ulgowy grupowy z przewodnikiem – 18,00 zł od osoby.

 

W „Miesiącu Papieskim” Muzeum szczególną ofertę kieruje do grup zorganizowanych, parafialnych oraz do stowarzyszeń i organizacji odpowiedzialnych za dziedzictwo Jana Pawła Wielkiego w Małopolsce. Grupy takie, oprócz specjalnej oferty na zwiedzanie wystawy stałej, w cenie biletu wstępu do Muzeum mogą także zamówić projekcję wartościowego filmu. W celu uzyskania informacji o liście dostępnych tytułów, jak również możliwości zorganizowania przez Muzeum pokazu filmowego, niezbędne jest wcześniejsze zgłoszenie przez grupę drogą mailową na adres: edukacja@domjp2.pl.

Zachęcamy również skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej w formie warsztatów muzealnych, na które obowiązuje oddzielny cennik. Propozycja tematów warsztatów muzealnych dostępna jest w zakładce warsztaty.

Zakup biletów możliwy jest online: bilety.domjp2.pl lub na miejscu w kasach biletowych (pod warunkiem dostępności wolnych miejsc). Więcej informacji na temat oferty można uzyskać telefonicznie lub mailowo:

+48 33 823 35 65, +48 33 823 26 62

e-mail: rezerwacja@domjp2.pl

 

Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa przyczyni się do budowania tożsamości i wspólnoty Małopolan oraz będzie wezwaniem do wzięcia odpowiedzialności za pamięć i dziedzictwo Świętego Jana Pawła II – Patrona Małopolski.

Patronami medialnymi wydarzenia są: TVP Kraków, Gość Niedzielny oraz Radio Plus.

Zapraszamy!

 

 

Wprowadzono: 20 września 2022