Mieszkańcy Babicy i Stanisławia Górnego z kolejnymi pomysłami do BPO!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Budżet Obywatelski / Mieszkańcy Babicy i Stanisławia Górnego z kolejnymi pomysłami do BPO!

Kolejne spotkania dotyczące Budżetu Partycypacyjnego (Obywatelskiego) pokazują, jak różnorodne pomysły można do niego zgłosić.

Projekty realizowane w ramach pierwszego w naszej gminie Budżetu Partycypacyjnego (Obywatelskiego) muszą mieć charakter ponadlokalny, co znaczy, że swoim zasięgiem powinny obejmować co najmniej dwa sołectwa lub osiedla. Warunek ten spełniały pomysły, o których rozmawialiśmy 4 czerwca na spotkaniach w Babicy oraz w Stanisławiu Górnym. Mieszkańcy Babicy stawiają głównie na sport – pojawiły się propozycje związane z modernizacją zaplecza socjalnego przy budynku sportowym, budowy plenerowej siłowni przy placu zabaw, czy też szkoleń z nordic walkingu. Innym pomysłem było podniesienie standardu Domu Ludowego – zainstalowanie w nim klimatyzacji oraz wyposażenie w ekran multimedialny.

Spotkanie w Stanisławiu Górnym pokazało, że Budżet Partycypacyjny budzi wiele emocji – i jeszcze więcej pomysłów, bo wypracowano ich blisko dwadzieścia! Część z nich związana była z budową lub rozbudową infrastruktury. Mówiliśmy więc o chodnikach, ścieżkach rowerowych i pieszo-rowerowych, wieży widokowej i parku linowym, parkingu i siłowni przy boisku w Wysokiej, czy też o bieżni lekkoatletycznej przy szkole w Stanisławiu oraz modernizacji obiektu sportowego w Wysokiej. Pojawiły się również pomysły związane z bezpieczeństwem pieszych i modernizacją oświetlenia. Kolejna grupa pomysłów związana była z integracją mieszkańców – poprzez organizację wspólnych pikników oraz przejażdżkami ciuchcią lub wesołym autobusem. Innym pomysłem, który mógłby swoim zasięgiem objąć całą gminę, to budowa tablic informacyjnych w każdej miejscowości. Stanisław Górny to kolejne miejsce, w którym pojawiły się pomysły związane z edukacją mieszkańców na temat smogu – jak widać, jest to problem, który występuje nie tylko zimą.

Już wkrótce rozpocznie się czas składania propozycji projektów do Budżetu Partycypacyjnego (Obywatelskiego). Zapraszamy na ostatnie już spotkania, podczas których można dowiedzieć się więcej na temat całej procedury i zapoznać się z formularzem składania propozycji. Spotkanie podsumowujące odbędzie się 14 czerwca 2018 r. o godz. 17:00 w auli Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach (ul. Sienkiewicza) o godz. 17:00. Zapraszamy!

Wprowadzono: 5 czerwca 2018