Mieszkańcy nadal mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Ogólno-Organizacyjny / Mieszkańcy nadal mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień!

Nasza akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Gmina Wadowice w tym roku zakupiła 400 szczepionek przeciwko grypie, z których mogą skorzystać nasi mieszkańcy powyżej 60 roku życia. Do wtorku (22.10) zaszczepiły się już 303 osoby. Chwilowy brak szczepionek był spowodowany opóźnioną dostawą.

Jak zapewnia nas ZZOZ szczepionki są już na stanie i akcja jest kontynuowana. Zainteresowane szczepieniem osoby prosimy, aby w razie jakichkolwiek pytań związanych z tym programem dzwoniły pod numer 33 873 18 12 wew. 263.

Bezpłatne szczepienia wykonywane są w Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej ZZOZ w Wadowicach (Gabinet Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej), ul. Karmelicka 5. Akcja trwa do grudnia 2019 roku, a zapisu można dokonywać telefonicznie lub osobiście, tel. (33) 872-12-39.

Mieszkańcy Gminy Wadowice, którzy są zadeklarowani do POZ w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, będą szczepieni w godzinach pracy lekarzy.

Mieszkańcy Gminy Wadowice zadeklarowani w innych POZ będą kwalifikowani oraz szczepieni od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 13:00.

Celem szczepień przeciwko grypie jest zmniejszenie ryzyka lub złagodzenie przebiegu zachorowania na samą grypę, zapobieganie poważnym powikłaniom pogrypowym, między innymi zapaleniu płuc, zapaleniu mięśnia sercowego, zapaleniu ucha, zaostrzeniu już istniejących chorób układu krążenia i układu oddechowego, zapaleniu nerwów czy opon mózgowo-rdzeniowych. W 2018 roku w ramach zadania finansowanego ze środków gminy Wadowice zaszczepionych zostało 377 mieszkańców.

Równocześnie informujemy, że Gmina Wadowice otrzymała tytuł „Super Lidera w zakresie profilaktyki grypy” w konkursie organizowanym przez Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy. Każdego roku OPZG nagradza samorządy realizujące programy zdrowotne w dziedzinie profilaktyki grypy. Jest to wyraz uznania za zasługi na rzecz szerzenia profilaktyki grypy oraz za trud wkładany w realizację ważnych zadań z zakresu promocji ochrony zdrowia. Celem Programu jest budowanie świadomości Polaków w zakresie zagrożeń wynikających z grypy i jej powikłań. Według Światowej Organizacji Zdrowia rocznie na świecie zapada na nią od 5 do 10% ludzi. Wskazania medyczne do szczepienia dotyczą głównie seniorów, ponieważ infekcje grypowe są szczególnie groźne dla osób w podeszłym wieku.

Wprowadzono: 16 października 2019