Ministerstwo Sportu dofinansuje budowę boiska w Rokowie!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Ministerstwo Sportu dofinansuje budowę boiska w Rokowie!

Tak spełniają się marzenia mieszkańców Rokowa! Dzięki staraniom burmistrza Bartosza Kalińskiego Gmina Wadowice pozyskała ponad 212 tysięcy złotych na budowę boiska. Dofinansowanie pochodzi z programu Sportowa Polska organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

– Mały Roków zasługuje na wiele… I mamy to! Minister Sportu Witold Bańka przyznał nam ponad 212 tysięcy złotych na budowę boiska sportowego w Rokowie! – poinformował na Facebooku Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic.

W ramach zadania powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe o nawierzchni EPDM do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną i tenisa ziemnego. Całościowo płyta boiska będzie miała wymiar 35 na 19 metrów i będzie ogrodzona piłkochwytami. Zadanie obejmuje też zakup koszy, bramek i słupków do montażu siatki.  Planuje się również budowę utwardzonego kostką brukową placu do organizacji imprez plenerowych.

Projekt  jest zintegrowany z powstałą Otwarta Strefą Aktywności w Rokowie, która obejmuje: siłownią plenerową (8 urządzeń), strefę relaksu ( ławki, 2 stoły do gier montowane na stałym podłożu, betonowy stół do gry w ping ponga, zagospodarowanie zieleni.

Całość pozwoli stworzyć nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy w Rokowie oferujący szeroki wachlarz aktywności sportowych i rekreacyjnych. Obiekt będzie ogólnodostępny i bezpłatny. Całość będzie kosztować ponad 700 tysięcy złotych.

– Dziękuję Witoldowi Bańce za dotychczasową współpracę i życzę powodzenia w nowej roli prezesa Światowej Organizacji Antydopingowej (WADA). Mam nadzieję, że współpraca z nowym Ministrem Sportu będzie równie dobra, bo mamy jeszcze wiele do zrobienia – zapowiada Bartosz Kaliński.

Witold Bańka od stycznia 2019 roku obejmie funkcję prezesa Światowej Organizacji Antydopingowej. Nowego Ministra Sportu i Turystyki poznamy w ciągu najbliższych tygodni.

Wprowadzono: 19 listopada 2019