Mistrzostwa w narciarstwie alpejskim w Spytkowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Mistrzostwa w narciarstwie alpejskim w Spytkowicach

„XI Mistrzostwa uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Gminy Wadowice w narciarstwie alpejskim” oraz „VII Mistrzostwa uczniów szkół ponadgimnazjalnych w narciarstwie alpejskim” odbyły się  środę – 6 marca 2019 roku na stoku „BESKID” w Spytkowicach. Zawody zostały zorganizowane przez Ludowy Klub Sportowy „Olimpia” Chocznia i grupę „Lider Sport”. Współorganizatorem zawodów był Urząd Miejski w Wadowicach oraz Starostwo Powiatowe. Nad całością czuwał koordynator do spraw sportu-Jan Szewczyk.

Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał prezes LKS „Olimpia” Chocznia – Daniel Mastek. Celem zawodów była popularyzacja i upowszechnianie sportów zimowych wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz współzawodnictwo dzieci i młodzieży w narciarstwie alpejskim. W sportowych zmaganiach wzięli udział zawodnicy w kategoriach: klasy 0 – 3 szkoły podstawowej – dziewczęta i chłopcy, klasy 4 – 6 szkoły podstawowej – dziewczęta i chłopcy oraz klasy 7 – 8 szkoły podstawowej i III gimnazjum – dziewczęta i chłopcy oraz szkoły ponadgimnazjalne – dziewczęta i chłopcy. Na trasie slalomu giganta, jako pierwsi pojawili się najmłodsi uczestnicy tegorocznych zawodów – uczniowie klas 0 – 3 szkoły podstawowej. Kolejno  wystartowali reprezentanci kl. 4 – 6 szkoły podstawowej, w kolejności dziewczęta i chłopcy. Potem wszyscy mogli zobaczyć pasjonującą walkę o zwycięstwo wśród uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej i gimnazjów w kategorii: dziewcząt i chłopców. Następnie  o zwycięstwo walczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Po zakończeniu zjazdów przez uczestników, podsumowania zawodów dokonał prezes LKS „OLIMPIA” Chocznia – Daniel Mastek, natomiast koordynator do spraw sportu w powiecie wadowickim – Jan Szewczyk wręczał zwycięzcom medale i nagrody.

Puchar Burmistrza Wadowic za najlepszy czas przejazdu w klasyfikacji szkół podstawowych w kategorii klas 0 – 3 dziewczynki i chłopcy otrzymali: Lena Janik ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach (czas przejazdu 40,56s) oraz Adrian Targosz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach (czas przejazdu 45,85s). Z kolei w kategorii klas 4 – 6 chłopcy i dziewczęta puchar wywalczyli: Antonina Koim (czas przejazdu 44,36s) i Aleksander Ryłko (czas przejazdu 41,43s) ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach. W kategorii klas 7 – 8 szkoły podstawowej i III gimnazjum Puchar wywalczyli: Tola Janik (czas przejazdu 37,43s) oraz Daniel Najbor (czas przejazdu 38,53s) ze szkoły Podstawowej nr 4  w Wadowicach.

W klasyfikacji szkół średnich Puchar Starosty Wadowickiego wywalczyła: Wiktoria Maluty (czas przejazdu 43,97s) z I Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach oraz Franciszek Dubaniowski (czas przejazdu 37,40s) z Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie. Natomiast najlepszy czas w snowboardzie uzyskał Konrad Kiszczak (czas przejazdu 54,8) z Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek w postaci drożdżówek i napojów, które serwował pan Marek Praciak.

Organizator pragnie serdecznie podziękować właścicielowi stoku „Beskid” w Spytkowicach – panu Stanisławowi Majchrowicz za życzliwość i udostępnienie stoku narciarskiego, natomiast za zaangażowanie i nieocenioną pomoc w przeprowadzeniu Mistrzostw słowa podziękowania składa również na ręce pana Sebastiana Widlarza, pana Jana Szewczyka oraz pana Marka Praciaka i pana Bronisława Góry oraz pani Anny Widlarz.

Oto jak przedstawiają się wyniki w poszczególnych kategoriach:

Szkoła Podstawowa kl. 0 – 3

Chłopcy

1. Targosz Adrian SP nr 1 w Wadowicach

2. Cholewa Jan SP nr 4 w Wadowicach

3. Kręcioch Kamil SP nr 1 w Wadowicach

Dziewczęta

1. Janik Lena SP nr 4 w Wadowicach

2. Kryjak Aleksandra SP nr 1 w Wadowicach

3. Bargieł Sandra SP nr 4 w Wadowicach

Szkoła Podstawowa kl. 4 – 6

Chłopcy

1. Ryłko Aleksander SP nr 4 w Wadowicach

2. Moskała Szymon SP nr 2 w Wadowicach

3. Kowalczyk Daniel SP nr 4 w Wadowice

Dziewczęta kl. 4 – 6

1. Koim Antonina SP nr 4 w Wadowicach

2. Kasperek Jagoda SP nr 1 w Choczni

3. Balon Katarzyna SP nr 1 w Choczni

klasa 7 – 8 szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum

Chłopcy

1. Najbor Daniel SP nr 4 w Wadowicach

2. Guzdek Maksymilian SP nr 1 w Choczni

3. Szczygieł Patrick SP nr 5 w Wadowicach

Dziewczęta

1. Janik Tola SP nr 4 w Wadowicach

2. Ryłko Nela SP nr 4 w Wadowicach

3. Kasperek Jagoda SP nr 1 w Choczni

Wprowadzono: 11 marca 2019