Młodzi kręcą filmy i walczą o czyste powietrze

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Młodzi kręcą filmy i walczą o czyste powietrze

Na straży czystego powietrza” – to konkurs organizowany przez Urząd Miejski w Wadowicach w ramach tegorocznego „Dnia Ziemi”, a  skierowany do dzieci i młodzieży. Jego pokłosiem są ciekawe artystycznie prace, stanowiące głos protestu młodych obywateli naszej Gminy przeciw złemu stanowi lokalnego powietrza.

Oskar Sienkiewicz (pierwsze miejsce w gimnazjalnym przedziale wiekowym) postawił na animację poklatkową. W swoim projekcie – „Pozytywne zmiany&rdquordquo; – opowiedział historię mężczyzny, który postanawia spalać śmieci, aby zmniejszyć koszt wydawany na energię.

Paweł Jarczyk (drugie miejsce w tej samej kategorii oraz wyróżnienie) opowiedział historię swojego młodszego brata, Karola, zmagającego się z niewydolnością płuc. W okresie zimowym poziom smogu uniemożliwia chłopcu normalne funkcjonowanie i „zamyka” go w domu. Autor w swoim projekcie zaprezentował świetne umiejętności montażowe – połączył aktualne nagrania z rodzinnym archiwum.

Listę pozostałych nagrodzonych  można znaleźć w artykule relacjonującym tegoroczny „Dzień Ziemi”. Swoją cegiełkę do walki ze smogiem dorzucili wychowankowie przedszkoli i szkół podstawowych.

Na koniec prezentujemy film dokumentującym akcję pisania listów przez młodzież szkolną z Choczni. Młodzież z jednej z najbardziej zanieczyszczonych miejscowości w Gminie apeluje w nim do swoich sąsiadów o opamiętanie, a jak wiadomo – zmiany najlepiej rozpocząć od własnego podwórka

Czy ich głos zostanie usłyszany?

Wprowadzono: 17 lipca 2017