Młodzież będzie współdecydować o Gminie Wadowice

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Młodzież będzie współdecydować o Gminie Wadowice

W czwartek, 22 czerwca 2017r. miało miejsce inauguracyjne posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wadowicach. Nowy miejski organ tworzy 23 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Wadowice, którzy zostali wybrani przez swoich rówieśników i rówieśniczki w demokratycznych wyborach organizowanych w szkołach. Na liście Radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej znaleźli się:

Balonek Dominika
Banaś Dawid
Banaś Jan
Bernaś Gabriela
Cholewa Jakub
Chrapkiewicz Elżbieta
Filek Aleksander
Frączek Angelika
Frączek Maciej
Góra Michał
Koniarski Radosław
Korzeniowski Łukasz
Kubasiak Paulina
Mrowiec Małgorzata
Mrowiec Martyna
Pomietło Kamila
Prochownik Dominik
Rempała Natalia
Skawina Eryk
Stanek Bartłomiej
Stopka Maria
Zając Rafał
Żak Julia

Czym właściwie jest młodzieżowa rada miasta i dlaczego jej rola jest tak istotna? Samorząd młodych będzie pełnił rolę reprezentacji młodzieży na terenie naszej gminy i ma na celu uwrażliwianie władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców i mieszkanek oraz wyrażanie opinii o działaniach tych władz.

Podczas czwartkowego posiedzenia w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wadowicach młodych samorządowców powitał Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski. Burmistrz wyraził zadowolenie z zaangażowania młodzieży w życie społeczne miasta i podkreślił że aktywność obywatelska nie tylko daje satysfakcję, ale może również okazać się początkiem kariery społeczno-politycznej, jak to miało miejsce w jego przypadku. Burmistrz pokreślił również, iż ma nadzieję, że Młodzieżowa Rada Miejska w Wadowicach stanie się ważnym partnerem w rozmowach z władzami i będzie miała duży udział w kształtowaniu strategii rozwoju miasta.

Wprowadzono: 27 czerwca 2017

-