M(n)ocne atrakcje w bibliotece, czyli Noc Bibliotek 2018

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / M(n)ocne atrakcje w bibliotece, czyli Noc Bibliotek 2018

Prawdziwa gratka dla fanów mocnych (i nocnych) wrażeń. Wadowicka Biblioteka zaprasza młodych amatorów przygód do spędzenia nocy w bibliotecznych murach!

W sobotę 9 czerwca Wadowicka Biblioteka Publiczna otworzy swe podwoje wieczorową porą, a wszystko to za sprawą IV edycji ogólnopolskiej akcji „Nocy Bibliotek”. Do zabawy zapraszamy młodych ludzi w wieku 12-15 lat, którzy lubią wyzwania i nie boją się nocnych eskapad po mieście.

Imprezę rozpoczynamy o godz. 19:00 od warsztatów komiksowych, podczas których będzie można rozwinąć plastyczne umiejętności i zgłębić techniki rysunku. Następnie pod  osłoną nocy wyruszymy w miasto, by rozwiązać zagadki oraz zdobyć wskazówki niezbędne do wydostania się z bibliotecznego escape roomu. Grę przygotował SherLOCK Wadowice więc łatwo z pewnością nie będzie, ale za to dobra zabawa gwarantowana!!!

Program nocnej imprezy:
19.00 -20.30  – Warsztaty komiksowe
20.30 -21.00  –  Małe co nieco – poczęstunek dla uczestników
21.00 –  Podział na drużyny, sprawy organizacyjne dotyczące gry miejskiej

21.30 – 1.00 – Gra miejska połączona z escape roomem
od 1.00 – Granie na okrągło – gry planszowe, wspólna zabawa do białego rana
(dla zmęczonych i mniej wytrwałych – nocleg gratis 🙂
6.00 – Planowane zakończenie imprezy

W trakcie całej imprezy zapewniamy młodym poszukiwaczom przygód opiekę dorosłych. W przypadku bardzo niekorzystnych warunków pogodowych impreza odbędzie się w obiekcie biblioteki. Osoby chcące pozostać w bibliotece do godzin rannych będą mieć zapewnioną możliwość noclegu.

Dzieci biorące udział w imprezie powinny przynieść ze sobą:

  • latarkę
  • ubranie i obuwie pozwalające na nocne wyjście z biblioteki, dostosowane do warunków atmosferycznych
  • karimaty
  • suchy prowiant
  • śpiwory (dla osób pozostających na noc)

WARUNEK UCZESTNICTWA W NOCY BIBLIOTEK :

Chętni do udziału w imprezie zgłaszają to w siedzibie Wadowickiej Biblioteki Publicznej przy ul. Legionów 1. Zgłoszenie wyłącznie z wypełnionym formularzem zgody ( do pobrania na stronie: http://biblioteka-wadowice.pl/index.php?id=news&n=490&p=1 )

Zapisów można dokonywać od 25 maja do 8 czerwca 2018r.
Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń!

Wprowadzono: 28 maja 2018