Moc atrakcji na Małopolskim Jarmarku Bożonarodzeniowym w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Moc atrakcji na Małopolskim Jarmarku Bożonarodzeniowym w Wadowicach

Tegoroczny „Wadowicki Jarmark Świąteczny” wyróżnia się spośród dotychczasowych tym, że w jego formułę został wpisany „Małopolski Jarmark Bożonarodzeniowy” – sfinansowany z dotacji Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

Nasz Jarmark Świąteczny to nie tylko urokliwe stoiska, otwarte codziennie od 10.00 do 18.00, ale również imprezy towarzyszące: warsztaty ozdób choinkowych, wspólne kolędowanie, świąteczny spektakl teatralny oraz szereg pięknych koncertów. Wadowicki rynek rozświetlą świąteczne dekoracje i wspaniała karuzela wenecka, dostępna bezpłatnie dla dzieci!

W niedzielę 15 grudnia obędzie się „Wigilia u Wojtyłów”. Dzięki zaangażowaniu wadowickich restauratorów będziemy mieli możliwość spotkania się przy wspólnym stole na ciepłym posiłku. W tym dniu przeprowadzona zostanie akcja charytatywna. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przekazane na leczenie 4 letniego Kasperka z Babicy, który choruje na białaczkę.

Wadowicki Jarmark Świąteczny to doskonałe miejsce dla tych, którzy pragną swoim bliskim podarować coś wyjątkowego. Drewniane domki wypełnione będą unikatowymi, ręcznie robionymi upominkami, które idealnie zaprezentują się pod bożonarodzeniowym drzewkiem. W tym roku czeka na Was moc pyszności: góralskie oscypki, aromatyczne pierniki, smakowite wędliny, słodkie miody i cała masa pysznych tradycyjnych dań regionalnych.

Harmonogram Małopolskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego przedstawia się następująco:

14 grudnia

11.00 – Oficjalne otwarcie Jarmarku

11.30 – Występy Kół Gospodyń Wiejskich

12.00 – Występ kapeli góralskiej Okowita

13.00 – Warsztaty ozdób choinkowych

14.00 – Koncert dzieci z chóru A!Niebo

16.00 – Koncert orkiestry Dętej OSP Chocznia

15 grudnia

13.00 – koncert dzieci – laureatów Gminnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Eurowadowizja

14.00 – koncert świąteczny wykonany przez lokalnych artystów (muzycy wadowickiej szkoły Yamaha z wokalem Joanny Smajdor)

14.00 – Wigilia u Wojtyłów – charytatywne spotkanie mieszkańców przy wigilijnym stole, z udziałem lokalnych restauratorów

15.00 – Świąteczny spektakl teatralny

16.30 – Koncert polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu lokalnych artystów – Lena Czechowicz, Angelika Kot, Ola Kasprzyk z zespołem

To wszystko i wiele więcej znajdziecie na Małopolskim Jarmarku Bożonarodzeniowym.
Spotkajmy się razem na Pl. Jana Pawła II w Wadowicach.

Wprowadzono: 11 grudnia 2019