Nabór projektów do konkursu „FIO Małopolska Lokalnie Południe”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Organizacje Pozarządowe NGO / Nabór projektów do konkursu „FIO Małopolska Lokalnie Południe”

Już niedługo ruszy nabór projektów do konkursu  „FIO Małopolska Lokalnie Południe” w ramach  którego organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą otrzymać małe granty na realizację lokalnych inicjatyw lub rozwój organizacji .

W ramach programu będzie można składać projekty na działania angażujące lokalną społeczność na rzecz dobra wspólnego oraz na rozwój młodej organizacji pozarządowej – działania związane z przygotowaniem i realizacją zadań strategicznych oraz bieżącą działalnością organizacji, czyli dotacje min. na: doposażenie sprzętowe, oprogramowanie, szkolenia, itd.

Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, które mają siedzibę i planują realizować działania na terenie gmin i powiatów w południowej części województwa małopolskiego. Celem konkursu jest wspieranie ludzi i organizacji, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swoich wsi, miast, gmin, osiedli i społeczności je zamieszkujących.

Nabór projektów przewidziano od połowy lipca i potrwa przez 30 dni. Będzie odbywał się on poprzez generator wniosków. 12 lipca br. od godz. 13.00 w Urzędzie Miejskim w Wadowicach (Plac Jana Pawła II 23) zaplanowano spotkanie informacyjno-promocyjne nt. konkursu.

Osoby chcące wziąć udział w spotkaniu powinny wypełnić formularz on-line znajdujący się pod poniższym linkiem:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdCG5I7GfdDfYI8Ae8SvFc-PCKJ43Z5634qELo_H1jS8cAB-g/viewform?usp=sf_link

Konkurs FIO Małopolska Lokalnie Południe powstał z inicjatywy czterech organizacji pozarządowych: Fundacji Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS, Babiogórskiego Stowarzyszenia Zielona Linia, Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych oraz  Fundacji Horyzont360.

Konkurs prowadzony jest równolegle w 4 subregionach. W powiecie wadowickim konkurs organizuje Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia.

Wprowadzono: 5 lipca 2018