Urząd Miejski poszukuje EKODORADCY

Urząd Miejski poszukuje EKODORADCY

Urząd Miejski w Wadowicach ogłasza nabór na stanowisko Ekodoradcy w Wydziale Ochrony Środowiska. Kandydaci muszą legitymować się wyższym wykształceniem technicznym w zakresie: inżynierii środowiska, ochrony środowiska lub energetyki lub odnawialnych źródeł energii lub budownictwa.

Do zadań ekodoradcy będzie należało zbudowanie skutecznej strategii walki z zanieczyszczonym powietrzem na terenie Gminy Wadowice m.in. poprzez opracowanie programu dopłat do wymiany kotłów czy kampanie edukacyjno-informacyjne.

Kandydat na to stanowisko musi mieć przynajmniej roczne  doświadczenie zawodowe w jednostkach samorządowych lub instytucjach powołanych do ochrony środowiska. Niezbędna jest też umiejętność obsługi komputera i innych urządzeń biurowych (MS Office, Internet) i znajomość ogólnej sytuacji środowiskowej i stanu jakości powietrza w Polsce.

Pracodawca oczekuje również elastyczności, mobilności, gotowości do podróży służbowych, pracy w terenie i pracy zdalnej oraz podnoszenia kwalifikacji  - stanowisko wiąże się z koniecznością odbycia obowiązkowych rocznych studiów podyplomowych.

Szczegółowe informacje