II Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Wadowic już za nami

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / II Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Wadowic już za nami

Niewiele turniejów szachowych w Polsce może poszczycić się taką obsada jaką miał II Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Wadowic. Okazały puchar ufundowany przez Burmistrza oraz pula nagród 2100zł przyciągnęła do Wadowic arcymistrza, 3 mistrzów międzynarodowych, 4 mistrzów FIDE oraz 17- tu szachistów z tytułami kategoriami krajowymi centralnymi.

Do Wadowic na turniej przyjechało również 4 utytułowanych szachistów z Ukrainy. Pierwsze i drugie miejsca w turnieju zajęli właśnie szachiści z Ukrainy. Na trzecim miejscu uplasował się Szymon Gumularz (Polonia Wrocław) Najlepszy szachista z Wadowic Jacek Byrski zajął 18 miejsce zdobywając 7,5pt. z 13. Najmłodszym uczestnikiem turnieju była Zuzanna Rumszewicz, która dzielnie walczyła o punkty o wiele starszymi i utytułowanymi przeciwnikami. Wśród szachistów amatorów nie posiadających żadnej kategorii szachowej zwyciężył Radosław Noworyta z Grojca (kolo Oświęcimia) Natomiast najlepszym juniorem z Wadowic okazał się  Mateusz Przystał, który zajął 39 miejsce.

Turniej rangi międzynarodowej zgłoszony do oceny rankingowej FIDE został rozegrany systemem szwajcarskim, 13 rundowym z tempem gry 2 x 5 minut. W turnieju startowało 54 uczestników.

Zadanie zostało dofinansowane że środków Gminy Wadowice i zostało objęte patronatem honorowym Burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego.

Patronat medialny: wadowiceonline.pl i powiatlive.pl

Turniej odbył się w sali Spółdzielni Mieszkaniowej w Wadowicach. Zarząd SM od lat bezpłatnie udostępnia sale gry dla szachistów. Organizator turnieju Klub Szachowy TKKF Leskowiec-Wieża Wadowice. Obowiązki sędziego pełnili Adam Madej i Piotr Góralczyk.

Wprowadzono: 17 kwietnia 2018