Kto? Z kim? Dlaczego? – czyli pierwszy dzień "CzyTOmanii"

Kto? Z kim? Dlaczego? – czyli pierwszy dzień "CzyTOmanii"

Wadowicki Festiwal Książki zbliża się wielkimi krokami.  Zanim jednak "CzyTOmania" na dobre opanuje nasze miasto, pragniemy przybliżyć szerszej publiczności sylwetki  pisarzy, którzy z początkiem czerwca zawitają do Wadowickiej Biblioteki Publicznej.  Co kilka dni w internecie będzie publikowana krótka informacja o wyjątkowych gościach Festiwalu, tak aby każdy z mieszkańców Ziemi Wadowickiej mógł jeszcze lepiej zapoznać się z programem imprezy i znaleźć w nim coś dla siebie.

W związku z tym, że "CzyTOmania"rozpoczyna się  1 czerwca,  nasz cykl informacyjny zaczniemy od autorów książek dla dzieci.  W pierwszym dniu Festiwalu do najmłodszych czytelników przyjadą :

Ewa Stadtmüller – autorka ponad 200 książek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, zagadki, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. Ważne miejsce w twórczości autorki zajmują książeczki o charakterze edukacyjnym. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują: "Leksykon dla najmłodszych", humorystyczny "Poradnik młodego redaktora" czy przewodniki np. "Kraków i okolice". W twórczości pisarki nie zabrakło także nurtu religijnego, który reprezentują książki, takie jak: "Zwierzyniec Pana Boga", czy wierszowana opowieść o Janie Pawle II "Z Wadowic do nieba". W 2008 r. za książkę "A - jak anioł" autorka otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich - Feniks 2008.

Łukasz Zabdyr - absolwent IBiN UJ, grafik-ilustrator, autor ilustracji do książek i opowiadań dla dzieci. W 1999 r. zadebiutował jako twórca komiksów serią humorystycznych stripów "Jacuś"do tygodnika dla dzieci "Dominik". W latach 1999-2007 powstało w sumie  ponad 400 historyjek, opowiadających o przygodach niesfornego chłopca. Współpracował z miesięcznikiem "Promyczek Jutrzenki", na łamach którego ukazywała się seria Przypadki Szymona oraz z magazynem "Bliżej przedszkola" (seria Straszaki).  Inne komiksy w dorobku autora: 4-częściowa seria "Czytam mamie i tacie", "Przygody Trzoska z Niepołomic", " Hirek & As - Gdy w Egipcie rządził Faraon".

Anna Czerwińska - Rydel – muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY. Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich postaciach m.in. słynnej "Gdańskiej Trylogii". Na podstawie jej książki "Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita" powstał spektakl dla dzieci w reżyserii Michała Derlatki, którego premiera odbyła się w 2013 roku  w Teatrze Miniatura.

Szczegółowy program "CzyTOmani" na plakatach i naszej stronie http://biblioteka-wadowice.pl/index.php?id=news&n=411&p=1

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc przypominamy, że udział grup zorganizowanych w spotkaniach dla dzieci i młodzieży możliwy tylko po wcześniejszej rezerwacji osobistej lub telefonicznej (33 823 46 18). Zapraszamy!

Ulegnij manii  - czytaj z nami  ;)

  Galeria zdjęć

 • Wadowicki Festiwal Książki
 • Wadowicki Festiwal Książki
 • Wadowicki Festiwal Książki
 • Wadowicki Festiwal Książki
 • Wadowicki Festiwal Książki
 • Wadowicki Festiwal Książki
 • Wadowicki Festiwal Książki
 • Wadowicki Festiwal Książki
 • Wadowicki Festiwal Książki
 • Wadowicki Festiwal Książki