Międzynarodowy turniej Wadowice CUP zakończony

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Międzynarodowy turniej Wadowice CUP zakończony

W miniony piątek oraz sobotę 8 – 9 czerwca  w Wadowicach zrealizowaliśmy pierwszy międzynarodowy Turniej Miast Partnerskich Wadowice CUP. W rozgrywkach wzięły udział drużyny chłopców z roczników 2005 – 2006 z Sony, San Giovanni Rotondo,  Kecskémet i Wadowic.

grafika turniej - Międzynarodowy turniej Wadowice CUP zakończony Wszyscy fani piłki nożnej miniony weekend zapamiętają na długo. Pierwsze rozgrywki zobaczyliśmy już w piątkowe popołudnie, emocji nie brakowało! W meczu otwarcia Wadowice po zaciętej walce z Comune di Sona przegrały 2:3, z kolei węgiersko – włoski mecz rozegrał się korzystnie dla Kecskémet, którego drużyna pokonała Comune di San Giovanni Rotondo 6:3!

W sobotę w przedpołudniowych spotkaniach Kecskemet nie zostawiło złudzeń Wadowicom wygrywając niesamowitym wynikiem 12:3, a w pojedynku włoskim Comune di San Giovanni Rotondo pokonało Comune di Sona5:0! W sobotnie popołudnie mieszkańcy, prócz kibicowania, mogli wziąć udział w rodzinnym pikniku z grillem, kiełbaskami, konkursami i atrakcjami dla najmłodszych.

DSC 4792 - Międzynarodowy turniej Wadowice CUP zakończony DSC 4769 - Międzynarodowy turniej Wadowice CUP zakończony

O godzinie 18:00 odbyły się ostatnie drużynowe mecze, natomiast o godzinie 20:00 miała miejsce uroczystość wręczenia nagród i medali dla uczestników rozgrywek.

DSC 4884 - Międzynarodowy turniej Wadowice CUP zakończony

Najlepszą drużyną okazała się węgierska grupa z Kecskémet, drugie miejsce przypadło włoskiemu San Giovanni Rotondo. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Sony, natomiast na ostatnim miejscu uplasowali się gracze z Wadowic. Każda drużyna otrzymała od Gminy Wadowice puchar, a każdy zawodnik medal oraz pamiątkową koszulkę. Oprócz tego zostały wręczone nagrody indywidualne, ufundowane przez Kawiarnię Galicjanka. Najlepszym strzelcem oraz zawodnikiem turnieju został zawodnik drużyny Kecskemet, który otrzymał koszulkę Roberta Lewandowskiego z autografem oraz piłkę z podpisami zawodników Reprezentacji Polski. Wyróżnienie najlepszego bramkarza turnieju i koszulkę Grzegorza Krychowiaka z autografem otrzymał reprezentant Skawy Wadowice. Wszystkim graczom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za sportowe emocje!

Na zakończenie turnieju przedstawiciele San Giovanni Rotondo wręczyli trenerom oraz organizatorom turnieju pamiątkowe płaskorzeźby przestawiające Jezusa z Ojcem PIO, wykonane ręcznie przez włoskiego artystę.

Wszystkie spotkania odbywały się na Stadionie MKS Skawa – współorganizatora turnieju, któremu bardzo dziękujemy za użyczenie boiska do gry. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspaniały turniej i miejmy nadzieję – do zobaczenia za rok!

Wprowadzono: 11 czerwca 2018