Zapraszamy na III Wadowicki Jarmark Świąteczny

Zapraszamy na III Wadowicki Jarmark Świąteczny

Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski ma przyjemność zaprosić na  III Wadowicki Jarmark Świąteczny, który odbędzie się na Placu Jana Pawła II w Wadowicach w dniach od 16 do 23 grudnia 2017 roku.

To już trzecia edycja świątecznego wydarzenia w Wadowicach. Poprzednie Jarmarki cieszyły się ciepłym odbiorem wśród mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto oraz dużą popularnością  wśród  wystawców.

Nasz Jarmark Świąteczny to nie tylko urokliwe stoiska, ale również szereg imprez towarzyszących. Tradycyjnie już nie zabraknie bogatego programu artystycznego: wspólnego kolędowania, występów dzieci z gminnych szkół i przedszkoli oraz ciekawych konkursów z nagrodami. Wadowicki rynek rozświetlą świąteczne dekoracje, odwiedzi nas Święty Mikołaj a wszystkich chętnych na zwiedzanie szlaku Karola Wojtyły wozić będzie bezpłatnie retro ciuchcia.

Ważnym elementem Jarmarku będzie "Wigilia u Wojtyłów". Ta niezwykła, dostępna dla wszystkich chętnych impreza charytatywna miała swój historyczny debiut 18 grudnia 2016 roku, kiedy to wadowiczanie przy zapachu świeżych ryb, gorącym barszczu z uszkami, krokietach, czekoladowych piernikach i innych świątecznych specjałach spotkali się przy wigilijnym stole na Placu Jana Pawła II. Nie zabrakło łamania opłatkiem i ciepłych słów do zebranych ze strony Burmistrza Wadowic. Akcja organizowana przez Urząd Miejski w Wadowicach  odbyła się dzięki wsparciu lokalnych cukierników i restauratorów, którzy nieodpłatnie ufundowali świąteczne potrawy. W tym roku "Wigilia u Wojtyłów" będzie miała miejsce 17 grudnia i już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym pięknym wydarzeniu.

Domki handlowe, gdzie znajdziecie Państwo między innymi wyroby rękodzielnicze, ozdoby świąteczne czy produkty regionalne, otwarte będą codziennie w godzinach 9.00 – 17.00. Nie zabraknie oscypków, świeżych soków, grzańców w wersji bezalkoholowej oraz tradycyjnego grzańca galicyjskiego.

Organizatorem Jarmarku jest Urząd Miejski w Wadowicach.

Pliki do pobrania: