Największa rowerowa impreza roku – Małopolska Tour 2021 w Wadowicach!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Największa rowerowa impreza roku – Małopolska Tour 2021 w Wadowicach!

Za nami kolejna edycja Małopolska Tour – jednej z największych imprez rowerowych w Małopolsce!

DSC 8121 1024x684 - Największa rowerowa impreza roku - Małopolska Tour 2021 w Wadowicach!

12 września spotkaliśmy się na Stadionie MKS Skawa w Wadowicach na święcie wszystkich rowerzystów, podczas którego czekała na nas ogromna ilość atrakcji! Począwszy od rajdu rowerowego po niesamowite ekstremalne show Sound of Gravity przy  świetle jupiterów i pirotechnice!

Dla uczestników tego wyjątkowego rajdu rowerowego przygotowane zostały 3 trasy. Do wyboru były odcinki o różnej długości i zróżnicowanym stopniu trudności (od 13 do 43 kilometrów), tak aby każdy rowerzysta mógł sprawdzić swoje umiejętności i cieszyć się jazdą w pięknym otoczeniu przyrody. Można było wybrać zarówno trasę po płaskim terenie przeznaczoną dla rodzin z dziećmi jak i długodystansowy odcinek dla wprawionych rowerzystów! Wszystkie trasy były prowadzone częściowo przez odcinki szutrowe – więc niezbędny był rower MTB!

Tradycyjnie już każdy Uczestnik rajdu otrzymał całkowicie za darmo wyjątkowy pakiet startowy, który zawierał m.in. okazjonalną koszulkę rajdową, poczęstunek, napój, numer startowy, mapki! Po zakończeniu rajdu najmłodsi mogli skorzystać z różnego rodzaju atrakcji, zabaw czy wziąć udział w wyścigu Kids Race.

W rowerowym miasteczku Małopolska Tour przez cały dzień miały miejsce liczne atrakcje towarzyszące, takie jak mobilny pumptrack, pokazy bicykl freestyle, spektakle rowerowe, kino rowerowe, Akademia Bezpiecznego Rowerzysty, food trucki i ekstremalne show Sound of Gravity z gwiazdami sportów ekstremalnych! To tutaj 20-stu światowej klasy zawodników zaprezentowało niesamowite ewolucje typu superman, podwójne salta, rotacje na wysokości 2-go piętra!

Wydarzenie zostało zorganizowane oraz sfinansowane przez Województwo Małopolskie. Realizatorem wydarzenia była Fundacja Sfera.

Wprowadzono: 13 września 2021

-