Nie marnuj… dziel się i częstuj!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Nie marnuj… dziel się i częstuj!

Statystyki niestety nie kłamią. Polacy marnotrawią i wyrzucają do śmietnika 9 milionów ton jedzenia rocznie, z czego 2 miliony to produkty, które marnują się  w lodówkach i kuchniach prywatnych. Gdybyśmy chcieli przeliczyć to na pieniądze, to okazuje się, że każdy z nas miesięcznie wyrzuca do kosza około 50 złotych.

Chcąc przeciwdziałać marnotrawieniu jedzenia, Gmina Wadowice otwiera Jadłodzielnię – lodówkę, do której możesz przynieść żywność, jakiej nie dasz rady zagospodarować. Możesz też bezpłatnie poczęstować się jedzeniem. Lodówka stanie w budynku na dworcu autobusowym (przy poczekalni) już 20 listopada i będzie dostępna codziennie w godzinach 6.00 – 20.00.

Kiedy dzielisz się produktami i kiedy się nimi częstujesz –  zapobiegasz marnotrawieniu jedzenia i stajesz się świadomym konsumentem. To inicjatywa dla każdego – żywność, której kupiłeś za dużo, możesz w każdej chwili włożyć do naszej lodówki. Ktoś z niej chętnie skorzysta się a Ty zapobiegniesz marnotrawieniu żywności. Zachęcamy serdecznie Mieszkańców do włączenia się w akcję.

Nie marnuj… dziel się i częstuj!

Pliki do pobrania:

Wprowadzono: 17 listopada 2017