Nie żyje ksiądz Tadeusz Kasperek. Wieloletni proboszcz parafii św. Piotra w Wadowicach.

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Nie żyje ksiądz Tadeusz Kasperek. Wieloletni proboszcz parafii św. Piotra w Wadowicach.

Z ogromnym smutkiem informujemy o śmierci wieloletniego proboszcza parafii pw. św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Ks. Prałat Tadeusz Kasperek zmarł dzisiaj w krakowskim szpitalu po długoletniej chorobie. Miał 71 lat.DSC 2497 1024x684 - Nie żyje ksiądz Tadeusz Kasperek. Wieloletni proboszcz parafii św. Piotra w Wadowicach.

Tadeusz Kasperek urodził się w 1952 roku w Bielsku Białej. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1977 roku. W latach 1977 – 1980 był wikariuszem parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Bielsku Białej Komorowicach. Następnie w latach1980 – 1988 pracował jako wikariusz w parafii św. Jadwigi w Krakowie – Krowodrza. W roku 1988 został mianowany zastępcą rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, gdzie pełnił tę funkcję do 1993 roku.

Tadeusz Kasperek page 0001 1024x725 - Nie żyje ksiądz Tadeusz Kasperek. Wieloletni proboszcz parafii św. Piotra w Wadowicach.

Od 1993 roku do 30 czerwca 2022  pełnił funkcję proboszcza w parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Od tego czasu przebywał na emeryturze. To dla Wadowic duża strata. Ksiądz Tadeusz Kasperek bez wątpienia był kapłanem z powołania, który pojmował kapłaństwo jako służbę. Dał się poznać jako wyjątkowy gospodarz – dokończył budowę kościoła i odnowił zabytkowy cmentarz parafialny. Zasłynął z dostrzegania ludzkich problemów i zaradzania im. Wielu zapamiętało Jego gościnność na plebanii oraz ogromne zaangażowanie w życie społeczne Wadowic. Wiele rzeczy niemożliwych dla księdza prałata stawało się możliwymi. Jego ponad trzydziestoletnia działalność w naszym mieście pozostawiła niezatarty ślad w sercach wielu osób. 

Wprowadzono: 20 maja 2024