Niebieskie miasteczko już 5.06 (niedziela) w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Niebieskie miasteczko już 5.06 (niedziela) w Wadowicach

Fundacja Medicover oraz Urząd Miejski w Wadowicach

mają zaszczyt zaprosić Państwa do

Niebieskiego Miasteczka

Każdy mieszkaniec Wadowic będzie mógł bezpłatnie sprawdzić stan swojego zdrowia w specjalnie do tego przystosowanym diabetobusie

  • pomiar glukozy we krwi
  • pomiar ciśnienia krwi
  • pomiar poziomu cholesterolu
  • sprawdzenie składu ciała (masa i tkanka tłuszczowa)
  • porady dietetyczne

Niebieskie Miasteczko powstanie na trasie czwartego już rajdu rowerowego Fundacji Medicover pod hasłem „Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2”.

Jego celem jest podnoszenie świadomości zdrowego stylu życia i znaczenia aktywności fizycznej w walce z epidemią XXI wieku – cukrzycą typu 2. Rowerzyści już po raz czwarty przemierzą Polskę z południa na północ i pokonają trasę ponad 1000 km. Po raz pierwszy do inicjatywy dołączą rowerzyści z Ukrainy, Niemiec i Rumunii i pokażą swoje wsparcie w walce z chorobami cywilizacyjnymi.

Uroczyste przywitanie uczestników rajdu w Niebieskim Miasteczku w Wadowicach nastąpi
między godz. 13.00 a 15.00

Niebieskie Miasteczko czynne będzie 5 czerwca (niedziela)
od godz. 9.00 do 15.00
na Rynku w Wadowicach

Warto przyjść i sprawdzić swój stan zdrowia!

Badania są w pełni bezpłatne i dostępne dla każdego, kto w najbliższy niedzielę, 5 czerwca, odwiedzi Niebieskie Miasteczko Fundacji Medicover. Kolor Miasteczka nie jest przypadkowy – właśnie niebieski jest ogólnoświatowym kolorem walki z cukrzycą, która według Światowej Organizacji Zdrowia stała się już epidemią. Według raportu Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF) z 2014 do 2035 szacowana liczba osób z cukrzycą na świecie może wzrosnąć do 592 milionów, a kolejne 471 milionów będzie w stanie przedcukrzycowym. 90 proc. wszystkich przypadków cukrzycy to cukrzyca typu 2, której można uniknąć. Dlatego tak ważny jest zdrowy styl życia i wczesna profilaktyka.

Wadowice były pierwszym miastem, w którym zagościliśmy z naszym Niebieskim Miasteczkiem. Było to podczas pierwszej edycji naszego rajdu rowerowego w 2013 roku. Podczas dwóch edycji rajdu przebadaliśmy setki osób. W tym roku liczymy na jeszcze więcej.– mówi Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover – Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zmienić swoje życie na zdrowsze, aby odwiedzili nasze Niebieskie Miasteczko. Na badania nie ma zapisów, czy rejestracji – wystarczy po prostu do nas przyjść.

Niebieskie Miasteczko Fundacji Medicover organizowane jest pod patronatem Urzędu Miejskiego w Wadowicach.

Szczegółowe informacje

Pliki do pobrania:

Wprowadzono: 3 czerwca 2016