Niepełnosprawni Pełni Możliwości

Jesteś tutaj : Strona główna / Bez kategorii / Niepełnosprawni Pełni Możliwości

“Niepełnosprawni Pełni Możliwości”, to projekt który powstał dla OzN, a także dla ich bliskich, przyjaciół i osób, które zajmują się tematyką niepełnosprawności. Celem projektu jest budowanie świadomości dotyczącej podejmowania pracy, rozwijania pasji i zakładania rodziny u osób z niepełnosprawnościami.

niepelnosprawni 1024x576 - Niepełnosprawni Pełni Możliwości

Pomysły na nową inicjatywę kiełkowały już w naszych głowach, na długo przed napisaniem projektu. To, co było dla nas najważniejsze, to pokazanie osób z niepełnosprawnościami w szerokim wachlarzu ich możliwości, które przecież są ogromne, a wciąż w społeczeństwie pomijane. Do tego celu, wybraliśmy reportaż, a właściwie 10reportaży o osobach niepełnosprawnych, aktywnych społecznie i zawodowo. Każdy odcinek reportażu jest zupełnie inną historią ludzi, nierzadko skrajnie od siebie różnych.

Pierwszy z serii 10 odcinków jest dostępny na YouTubie Fundacji od 25.01 Cykl reportaży będzie trwał do końca maja br.

„Niepełnosprawni Pełni Możliwości” – Arek Warchał – odcinek 1

Wybór bohaterów odcinków może nieco dziwić, koło znanych nazwisk pojawiają się te o których nikt jeszcze nie słyszał. Celowo zestawiliśmy tych odnoszących wielkie sukcesy z tymi, którzy żyją na co dzień spokojnie, pracując i rozwijając swoje pasje w zaciszu domowym. Wspomnianych bohaterów jest 10, na każdego przypada jeden 30-minutowy reportaż, wśród bohaterów odcinków, znaleźli się: Arkadiusz Warchał, Marcin Ryszka, Dominika Kasińska, Grzegorz Dowgiałło, Magdalena Martini, Karolina Pęk, Daniel Zawodnik, Rafał Pawłowski, Kamil Gołębiowski i Przemysław Świercz.

Inicjatorem projektu jest Fundacji Życie Pełne Możliwości, która działa pod patronatem Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i współpracuje z partnerami: Fundacją PZU i Sklepem Medycznym Gamma – Medica.

Na koniec zostawiamy, krótkie przesłanie od Marcina Ryszki dla OzN:

Nie dajcie sobie wmówić, że otaczają was sami superbohaterowie, z których macie brać
przykład i być tacy sami. Każdy z nas ma swoje K2. Dla jednego będzie to złoty medal
olimpijski dla drugiego siła którą znajdzie w sobie, aby wstać rano i pójść do pracy”.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia projektu “Niepełnosprawni Pełni Możliwości” na naszym Facebooku, Instagramie i
Twitterze.

Wprowadzono: 2 lutego 2022