Niezapomniane Święto Wadowic!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Niezapomniane Święto Wadowic!

Ostatni weekend, pełen radości i porywającej muzyki pozostanie w naszej pamięci na długo. Święto Wadowic przyciągnęło tłumy, a wyjątkowe atrakcje – Festa Italiana z Biesiadą Wadowicką, finał konkursu Serce Roku, koncert włoskich przebojów Angeliki i Thomasa Grotto oraz finałowy, porywający występ zespołu Pectus zachwyciły publiczność.

DSC 6323 - Niezapomniane Święto Wadowic!

Oficjalne uroczystości rozpoczęliśmy już w czwartek 18 maja – w dzień 103.rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II. Podczas Uroczystej Sesji Rady Miejskiej, która miała miejsce w Sali Teatralnej Wadowickiego Centrum Kultury, zgromadzeni mieli okazję obejrzeć film „Słowa Jana Pawła II” i wysłuchać referatu ks. Łukasza Piórkowskiego – dyrektora Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Następnie Radni wraz z gośćmi udali się pod pomnik Patrona miasta, by wspólnie oddać mu hołd składając kwiaty pod pomnikiem i biorąc udział w uroczystej mszy świętej. W wydarzeniu wzięli udział: Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wraz z radnymi Rady Miejskiej w Wadowicach, przedstawiciele DSC 5096 1024x728 - Niezapomniane Święto Wadowic!Parlamentu RP, Sejmiku Województwa Małopolskiego, Powiatu Wadowickiego, Gminy Wadowice, Muzeum Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II, LGD Wadoviana wraz z przedstawicielkami Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Wadowice oraz przedstawiciele placówek oświatowych. Zobaczcie FOTO z tego dnia!


 

W sobotę 20 maja, jak co roku z okazji urodzin, wczesnym rankiem spod Bazyliki wyruszyła pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Po południu orkiestry strażackie zagrały jedyny w swoim rodzaju koncert pt. „Strażacy Ojcu Świętemu w hołdzie”. Natomiast po wieczornej mszy świętej w Bazylice Ofiarowania MNP odbył się koncert włoskiego chóru Amici della Baita z gminy Sona – naszego miasta partnerskiego.

DSC 5651 - Niezapomniane Święto Wadowic!

W niedzielę atmosfera w Wadowicach rosła z każdą godziną! Festa Italiana, która odbywała się na rynku przeniosła nas swoimi smakami do słonecznej Italii! Zapachy unosiły się w powietrzu, a odwiedzający mogli cieszyć się włoską kuchnią oraz muzyką. Wadowice podczas biesiady z LGD Wadoviana przybrały charakterystyczne włoskie akcenty, przyciągając lokalnych mieszkańców i turystów.

Po tej niesamowitej uczcie przystąpiliśmy do rozstrzygnięcia konkursu na najlepszy deser – zorganizowanego przez LGD Wadoviana. Głosami jurorów zdecydowanym laureatemm został deser na bazie bezy, wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Choczni.

Największe emocje wzbudził oczywiście konkurs Serce Roku 2022. W tegorocznej edycji do organizującego konkurs Urzędu Miejskiego w Wadowicach wpłynęło aż 16 zgłoszeń. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden – w tajnym głosowaniu jury jednogłośnie przyznało wszystkie możliwe punkty Armii Oliwiera, której wspólnym, ogromnym wysiłkiem udało się uzbierać niewyobrażalną kwotę 10 milionów złotych na leczenie chorującego na SMA Oliwierka Komana. Obecnie chłopiec jest już po szczęśliwym podaniu leku Zolgensma i czuje się coraz lepiej, powoli odzyskując sprawność. Zwycięzcy otrzymali symboliczny tort w kształcie serca i zaproszenie na specjalnie dla nich organizowany seans filmowy w Wadowickim Kinie Centrum, z pokazem filmu „Prawdziwe życie aniołów”.

Po przyznaniu nagród kolejną częścią obchodów było taneczne Italo Disco z Thomasem Grotto oraz jego małżonką. Angelica swoim głosem poruszyła serca słuchaczy. Wyjątkowy repertuar który przygotowali był pełen energii, pasji – wzbudził zachwyt i na długo pozostanie w pamięci uczestników. Thomas Grotto rozbawił publiczność swoim niepowtarzalnym poczuciem humoru i charyzmą, zapewniając niezapomniane momenty śmiechu i rozrywki!

Głównym punktem wieczoru, był oczekiwany przez wielu koncert zespołu Pectus. Energetyczna muzyka, pełna pozytywnej energii, wprawiła publiczność w ruch! Wspólne śpiewanie i podskoki pod sceną sprawiały ogromną radość, dając poczucie wspólnoty i beztroski.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ostatnie dni. To dzięki Wam miasto tętniło życiem i radością!

Wprowadzono: 22 maja 2023

-