Niezwykły koncert połączonych formacji „The ThreeX” oraz „Tekla Klebetnica”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Niezwykły koncert połączonych formacji „The ThreeX” oraz „Tekla Klebetnica”

21 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się w Sali Koncertowej wadowickiej Szkoły Muzycznej niezwykły koncert połączonych formacji „The ThreeX” oraz „Tekla Klebetnica” wraz z gościnnym udziałem węgierskiego wirtuoza cymbałów Jeno Lisztesa.

Bilety do nabycia w sekretariacie szkoły, ul.Legionów 11, możliwość rezerwacji telefonicznej pod nr: 695958455 – w cenie 30 zł.

„The ThreeX” to dwoje skrzypiec i fortepian. Wyszukany humor i wirtuozeria instrumentalna. W skład zespołu, który działa nieprzerwanie od 13 lat, wchodzą laureaci międzynarodowych konkursów, absolwenci renomowanego uniwersytetu muzycznego w Wiedniu, którzy mimo młodego wieku współpracują z największymi nazwiskami branży muzycznej. Różnorodność charakterów, świetny warsztat, obycie sceniczne i profesjonalizm jaki prezentują, sytuuje „The ThreeX” w światowej czołówce zespołów kameralnych tego typu, czego dowodem jest zdobycie złotego medalu na prestiżowym konkursie muzyki kameralnej w Japonii w 2014 roku. 

„The ThreeX” – znany wcześniej jako Das Kleine Wien Trio – złożony jest z trzech instrumentalistów: Krzysztof Kokoszewski – skrzypce, Jacek Stolarczyk – skrzypce oraz Jacek Obstarczyk – fortepian. Wspólne muzykowanie rozpoczęli w 2001 roku będąc w jednej klasie szkoły muzycznej w Bielsku-Białej. Po jej ukończeniu przenieśli się do Wiednia, aby kontynuować naukę i wspólną grę na Uniwersytecie Muzycznym. Zespół koncertuje w kraju i za granicą. W 2011 roku debiutował w renomowanej sali wiedeńskiego Musikverein. Dwa lata później występował na otwarciu „Dni Polskich w Austrii”. Od 2012 roku zespół jest członkiem Fundacji Yehudi Menuhina „Live Music Now”. Do najważniejszych sukcesów The ThreeX należy wygrana w 8. Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Osace w 2014 roku i zdobycie złotego medalu Menuhin Gold Prize. Członkowie zespołu współpracują z takimi artystami jak: Aleksey Igudesman, Hyung-ki Joo, Zolatn Kiss, Adam Rapa, Max Prodinger, z którymi tworzą takie projekty jak: „Trionore” i „The League of X-traordinary Musicians”. Trio ma na swoim koncie dwie wydane płyty CD oraz DVD Mindbowing, które ukazało się w czerwcu 2015 roku.

„Mindbowing” to program crossoverowy – fuzja instrumentalnej wirtuozerii, tańca, śpiewu i sztuki cyrkowej wzbogacona o swoisty żart muzyczny. Gusta muzyczne i szerokie zainteresowania artystyczne twórców show sprawiły, że jest ono syntezą trzech różnych, nietuzinkowych osobowości. Ten fascynujący spektakl – składający się  z autorskich aranżacji Jacka Obstarczyka, wspartych pomysłami reszty zespołu – łączy dzieła Chopina, Brahmsa, Straussa, Roty, Jacksona, Lennona, Pharrella i wielu innych wykraczając poza standardowe ramy poszczególnych stylów. To program, w którym można odnaleźć piękno, pasję, dowcip oraz przenieść się w najbardziej oddalone zakątki muzycznego świata.

Tekla Klebetnica – Zespół powstał w 2006 roku z inicjatywy Zygmunta Czupryna. W jego składzie występują: Ania – studentka Akademii Muzycznej, skrzypaczka i wokalistka; Zygmunt – student informatyki i akordeonista; Marek – student Akademii Muzycznej, skrzypek oraz Marcin także student Akademii Muzycznej, kontrabasista. Początkowo zespół występował na imprezach lokalnych i okolicznościowych jako typowa kapela góralska.  Obecnie grają koncerty w całej Polsce i poza jej granicami. W swojej twórczości łączą muzykę folkową (góralską, węgierską, cygańską) z elementami klasyki. Z zespołem stale współpracuje uznawany za najlepszego obecnie na świecie węgierski cymbalista Jeno Lisztes.

Wprowadzono: 20 czerwca 2018