Nowa sala czeka na przedszkolaków

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Nowa sala czeka na przedszkolaków

Ta informacja ucieszy rodziców oraz naszych najmłodszych mieszkańców. Przedszkole nr 1  w Wadowicach będzie miało o jeden oddział przedszkolny więcej. Nowa sala z wyposażeniem jest już gotowa i czeka na przedszkolaków.

Zakończył się remont w przedszkolu na ulicy Gimnazjalnej. W miniony piątek Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński dokonał odbioru inwestycji. Na najmłodszych naszych mieszkańców czeka więc nowa sala do zajęć z kompletem nowych mebli i zabawkami oraz z magicznym dywanem. Magiczny dywan zwany też interaktywną podłogą zawiera mnóstwo atrakcyjnych gier oraz zabaw, które z pewnością urozmaicą zajęcia i dostarczą przedszkolakom wiele radości.

W ramach inwestycji dokonano również częściowej wymiany stolarki okiennej oraz wymieniono przyłącza wodno-kanalizacyjne. Cała inwestycja wraz z doposażeniem kosztowała ok. 150 tys. zł.

Sala oraz nowa łazienka powstały w miejscu dotychczasowej jadalni. Dzięki temu zamiast czterech oddziałów przedszkolnych będzie pięć, a liczba przedszkolaków zwiększy się ze stu do stu dwudziestu – mówi Bartosz Kaliński, Burmistrz Wadowic, który podkreśla, że każde dodatkowe miejsce w naszych gminnych przedszkolach jest na wagę złota, bo zapotrzebowanie jest duże.

Brak jadalni w przedszkolu na Gimnazjalnej nie oznacza braku posiłków, dzieci od września będą jadły w swoich salach.

Wprowadzono: 27 sierpnia 2019