Nowe gminne wydawnictwa z okazji rocznicy konsekracji św. Piotra Apostoła w Wadowicach!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Referat Obsługi Ruchu Turystycznego / Nowe gminne wydawnictwa z okazji rocznicy konsekracji św. Piotra Apostoła w Wadowicach!

nowe wydawnictwa rynek 1024x683 - Nowe gminne wydawnictwa z okazji rocznicy konsekracji św. Piotra Apostoła w Wadowicach!

Informacja Turystyczna Gminy Wadowice przygotowała dla turystów i mieszkańców nowe wydawnictwa informacyjno-promocyjne, aby ułatwić zwiedzanie Wadowic i okolic oraz przybliżyć historię naszego wyjątkowego regionu:  przewodnik po kościele św. Piotra Apostoła i „Podróże Apostolskie św. Jana Pawła II – pamiątkowe płyty na rynku w Wadowicach” oraz Quest „Poznaj Wadowice Karola Wojtyły”.

W tym roku obchodzimy 30 – lecie konsekracji kościoła św. Piotra Apostoła, która miała miejsce 14 sierpnia 1991 r.  Ceremonii tej przewodniczył św. Jan Paweł II, który przybył do rodzinnego miasta po raz drugi jako papież. W trakcie uroczystości Ojciec Święty dokonał również koronacji figury Pani Fatimskiej, którą nowej wadowickiej parafii podarowali ordynariusz portugalskiej diecezji Leiria-Fatima oraz kard. Maria Andrzej Deskur. O tym wydarzeniu oraz historii powstania i symbolice tego niezwykłego kompleksu sakralnego można przeczytać w przewodnik po kościele św. Piotra Apostoła (wersja PL i EN), w który powstał z tej okazji. W minionych latach Informacja Turystyczna wydała również plan Bazyliki Ofiarowania NMP i Sanktuarium św. Józefa przy Klasztorze Karmelitów Bosych. 

Dla ciekawych historii miasta i postaci z nim związanych opracowaliśmy Quest „Poznaj Wadowice Karola Wojtyły” (wersja PL). Trasa, po której prowadzi jest oparta na prezentacji wydarzeń z młodości Papieża Polaka uzupełnionych o miejsca ważne pod względem historycznym i społecznym dla dziejów Wadowic. Zabawa zaczyna się na rynku przed pomnikiem św. Jana Pawła II. Przez około godzinę uczestnik questu przemierzając ulice miasta odgaduje ukryte w tekście zagadki, aby na końcu odkryć tajemnicze hasło i uzyskać specjalną okolicznościowa pieczątkę.

Powstał również przewodnik „Podróże Apostolskie św. Jana Pawła II – pamiątkowe płyty na rynku w Wadowicach” (wersja PL i EN) pozwalający zapoznać się z dziejami najważniejszego placu w mieście. Po rewitalizacji w 2010 r. rynek zyskał nową nawierzchnię, na której rozmieszczono 167 granitowych płyt upamiętniających podróże Papieża pielgrzyma. Istotą powstałej publikacji jest umożliwienie turystom zarówno z Polski, jak i całego świata odnalezienie intersujących ich papieskich destynacji. Bowiem zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia na wadowickim rynku wraz z nazwą swojego kraju bądź miasta w Polsce, stała się już tradycją podczas wizyt  w Wadowicach.

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi publikacjami!

Publikacje w języku polskim i angielskim można otrzymać bezpłatnie w biurze Informacji Turystyczne w Wadowicach ul. Kościelna 4 lub pobrać z naszej strony internetowej: https://www.it.wadowice.pl/do-pobrania/wydawnictwa.html

Wprowadzono: 13 sierpnia 2021

-